
Arkadiusz Zbozień, raper z Nowego Sącza. ZWYCIĘZCA W KATEGORII KULTURA W NOWYM SĄCZU
Arkadio to raper, freestylowiec i mówca motywacyjny w jednej osobie. Na swoim koncie ma kilka płyt. Ostatnio wspólnie z Michałem Ziomkiem „Miczu” wydał „NaCZYNIE”. Do współpracy przy krążku udało im się namówić Grzegorza Turnaua, Natalię Niemen, Łukasza Golca, Roberta „Litzę” Friedricha czy Agę Damrych. Na swoim koncie ma również książkę i audiobooka promującego akcję Rób To Co Kochasz, czyli RTCK. Firmę o takiej nazwie założył jego brat Kamil Zbozień (o nim poniżej).
Wspólnie propagują ideę życia z pasją. Arkadio stworzył swój autorski program profilaktyki uzależnień. Sam bowiem jako nastolatek dał się wciągnąć w alkohol i narkotyki. Na szczęście nałogi nie zdążyły zabić do końca jego marzeń.
SMS o treści OK.104 na numer 72355

Bogdan Malesza, prezes Stowarzyszenia PrzyjaciółbKultury Persiina w Kobylance. ZWYCIĘZCA W KATEGORII KULTURA W POWIECIE GORLICKIM
Bogdana Maleszę znają chyba wszyscy w mieście. Jest dźwiękowcem, który gra na fortepianie, organach, akordeonie, klarnecie, saksofonie, werblu, a nawet na lirze. Ma też jeszcze wiele innych pasji. Lubi robić zdjęcia, zbierać znaczki i łowić ryby z kutra na Bałtyku. - Żeby było jeszcze ciekawiej, to z wykształcenia jestem ślusarzem i mechanikiem - mówi z uśmiechem.
Na co dzień pracuje w Ośrodku Kultury Gminy Gorlice, ale jest też szefem Stowarzyszenia Przyjaciół Kultury „Persiina”, które zasłynęło z widowiska na 100-lecie Bitwy pod Gorlicami „Rozbite życie” czy z wydania książki „650-lecie Kobylanki”. Prowadzone przez niego stowarzyszenie ma na swoim koncie również organizację sobótkowego sabatu czarownic i Święta Ziemniaka. Bogdan Malesza jest jeszcze też zapalonym filatelistą i gra w zespole Sqid, który w swojej ofercie ma utwory polskie, angielskie, łemkowskie, ukraińskie, białoruskie i rosyjskie.- Gramy na zabawach, różnych imprezach oraz na weselach mieszanych np. polsko- łemkowskich, polsko-ukraińskich czy polsko-rosyjskich, bo takie się zdarzają i trzeba zagrać dla obu stron, a to już poważne wyzwanie - wyjaśnia.
Ponad 40 lat temu, gdy tylko powstała w Gorlicach Państwowa Szkoła Muzyczna, pan Bogdan uczył się tam gry na fortepianie, klarnecie i saksofonie. Będąc w siódmej klasie szkoły podstawowej, zagrał na pierwszej imprezie - były to Andrzejki w Woli Łużańskiej. I tak powoli zaczynała się moja przygoda z muzykowaniem - mówi.
SMS pod nr 72355 o treści OK.26

Zofia Kamińska. ZWYCIĘŻCZYNI W KATEGORII SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA W POWIECIE GORLICKIM
Zofia Kamińska jest radną powiatu gorlickiego od pierwszej kadencji. Ma nominację za pracę na rzecz społeczności lokalnej, integrowanie ludzi wokół potrzeb i nieszczęść innych.
Przez wiele lat była dyrektorka szkoły podstawowej w Sitnicy.
- Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że pani Zofia była dla mnie pierwszym nauczycielem zawodu - mówi Bogusław Moroń, pełniący obecnie obowiązki dyrektora szkoły. - To ona dała mi szansę na pracę. I to pod jej czujnym okiem nabierałem doświadczenia - podkreśla.
Wspomnienia ze wspólnej pracy dowodzą, że pani Zofia była bardzo wymagającym szefem, ale od siebie wymagała równie wiele, jak nie więcej.
- Trzeba t podkreślić, że do pracy w szkole bardzo angażowała radę rodziców - dopowiada. - Wokół szkoły integrowała się też cała społeczność wsi. Szkoła była dla niej oczkiem w głowie, dbała o nią jak o własny dom - stwierdza nasz rozmówca.
SMS pod nr 72355 o treści OS.39

Ks. Arkadiusz Barańczuk, dyrektor Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Eleos w Gładyszowie. ZWYCIĘZCA W KATEGORII DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA W POWIECIE GORLICKIM
Ksiądz Arkadiusz Barańczuk jest kapłanem oraz dyrektorem powołanego do życia w 2001 roku Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia z siedzibą w Gładyszowie. Ośrodek niesie pomoc ludziom jej potrzebującym. Organizuje wyjazdy kolonijne oraz wycieczki dla dzieci i młodzieży, prowadzi bezpłatną wypożyczalnię wózków inwalidzkich, łóżek szpitalnych oraz innego sprzętu rehabilitacyjnego.
- Nie zwracamy uwagi na wyznanie czy narodowość - mówi ksiądz Arkadiusz. - Działamy różnorodnie. Zbieramy żywność, a następnie organizujemy świąteczne paczki, pomagamy w pozyskiwaniu sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych, dofinansowujemy dożywianie dzieci w szkołach, jest tego naprawdę wiele - dodaje.
Kapłan w roku 1993 ukończył Wyższe Prawosławne Seminarium Duchowne w Warszawie, a w roku 2002 uzyskał tytuł magistra teologii na prawosławnym teologicznym fakultecie Proszowskiego Uniwersytetu. Ksiądz Arek ma żonę Katarzynę i dwóch synów Arkadiusza i Jakuba.
W roku 2016 został prawosławnym kapelanem straży województwa małopolskiego. Nic w tym dziwnego, bo sam jest strażakiem ochotnikiem w OSP w Gładyszowie. Przy ośrodku Eleos działają też warsztaty terapii zajęciowej. Znajduje się tam też pięć mieszkań chronionych. Ksiądz Arkadiusz nie ustaje w pozyskiwaniu funduszy, które zapewnią ośrodkowi rozwój i coraz szerszą ofertę.
SMS pod nr 72355 o treści OD.29