
Kaja Gagatek, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Krynicy. ZWYCIĘŻCZYNI W KATEGORII SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA W POWIECIE NOWOSĄDECKIM
Kaja Gagatek w tym roku skończy 18 lat. Mieszka w Krynicy, ale uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu. Od małego interesuje się światem polityki. Pierwsze prawdziwe z nim zderzenie miała w 2015 r., kiedy to została poseł XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Wówczas wpadła na pomysł powołania Młodzieżowej Rady Miasta Krynicy-Zdrój. Zebrała około 120 podpisów mieszkańców, którzy ją poparli. Od marca 2016 rada młodych działała nieformalnie, ale już jesienią została zaprzysiężona.
To jedyna młodzieżowa rada w powiecie nowosądeckim. Kaja, oprócz tego, że przewodniczy radzie, jest też wolontariuszką.
Współorganizuje Narodowe Czytanie w Krynicy, Maraton Pisania Listów, a ostatnio włącza się także w działania Teatru Odwróconego.
SMS o treści OS.222 na numer 72355

Ksiądz Krzysztof Czech, proboszcz parafii w Piwnicznej-Zdroju. ZWYCIĘZCA W KATEGORII DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA W POWIECIE NOWOSĄDECKIM
Proboszcz parafii w Piwnicznej-Zdroju wyróżnia się skromnością, a przecież w krainie Czarnych Górali znad Popradu już dokonał bardzo wiele. Najbardziej spektakularne było przeistoczenie zaniedbanej skarpy obok świątyni w atrakcję dla mieszkańców i turystów.
Teraz są tam ścieżki spacerowe z przystankami refleksji, pomnik papieża Polaka - św. Jana Pawła II i amfiteatr ze sceną - miejsce imprez plenerowych, którego w miasteczku brakowało.
Mieszkańcy mówią o kapłanie: wspaniały człowiek, przyjaciel, poeta, romantyk, opiekun i wychowawca, intelektualista. Pokazujący swym przykładem, że warto być dobrym człowiekiem. Uczy odpowiedzialności, solidarności i odwagi nie dla poklasku. Zawsze otwarty na swoich parafian.
SMS o treści OD.114 na numer 72355

Bożena i Ryszard Frycowie, Nowy Sącz, twórcy Fundacji Pomocy Osobom z Autyzmem „MADA”. ZWYCIĘZCY W KATEGORII DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA W NOWYM SĄCZU
Nieprzerwanie od 1996 roku działają na rzecz osób z autyzmem. Sami są rodzicami dziecka autystycznego - Maćka. Z własnego więc doświadczenia wiedzą, z jakimi problemami spotykają się rodzice dzieci autystycznych. I to doświadczenie jest wykorzystywane przy podejmowaniu przez Fundację „MADA” poszczególnych projektów.
Od początku istnienia prowadzą punkt konsultacyjny dla rodzin opiekujących się chorymi na autyzm, z którego skorzystało już blisko tysiąc osób. Udało im się również otworzyć przy Szkole Podstawowej nr 6 w Nowym Sączu Warsztaty Terapii Zajęciowej. Osoby z autyzmem mają do swej dyspozycji pięć pracowni, w tym krawiecką, komputerową i ogrodniczą.
W ubiegłym roku zorganizowali kilka warsztatów artystycznych dla chorych dzieci oraz bezpłatne konsultacje diagnostyczno-terapeutyczne. Zrealizowali innowacyjny projekt „Z KULTURĄ o trudnych tematach. AUTYZM”. Przewodnim motywem programu było upowszechnienie twórczości artystycznej osób z zaburzeniami oraz oddziaływanie na lepsze zrozumienie w środowisku lokalnym problematyki autyzmu i poprawa wizerunku społecznego osób dotkniętych tym skomplikowanym schorzeniem.

Małgorzata Malczak, kierownik artystyczny zespołu Miniatury z Krynicy. ZWYCIĘŻCZYNI W KATEGORII KULTURA W POWIECIE NOWOSĄDECKIM
Zespół Tańca Artystycznego Miniatury dopiero co świętował jubileusz 30-lecia istnienia. Rok 2017 był więc szczególnie ważny dla jego kierownik artystycznej i choreografki.
Grupa zaprezentowała, po raz pierwszy w historii, pełny spektakl baletowy „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków” m.in. na 51. Festiwalu im. Jana Kiepury.
Spektakl zachwyca, nie tylko za sprawą kostiumów, ale przede wszystkim poziomu tanecznego dzieci i młodzieży. Wiele osób podkreśla, że to właśnie za sprawą Małgorzaty Malczak, która kilka lat temu przejęła pieczę nad Miniaturami.
Dzięki jej całkowitemu poświęceniu pracy z dziećmi, niezwykłej przedsiębiorczości, gospodarności, rzetelności i charyzmie zespół odnosi coraz to większe sukcesy.
SMS o treści OK.93 na numer 72355