Udział w projekcie gwarantuje uczniom możliwość korzystania z wirtualnego laboratorium logistyczno-spedycyjnego i magazynowego. - To pewnego rodzaju eksperyment pedagogiczny - informuje Marek Stanisławski, nauczyciel przedmiotów zawodowych w PZ nr 3. - Uczniowie w trakcie nauki będą korzystać z nowoczesnych technologii informacyjno - komunikacyjnych - dodaje Stanisławski.
W wirtualnych laboratoriach uczniowie klasy trzeciej technikum spędzą 180 godzin. - Projekt lepiej ich przygotuje do egzaminu zawodowego, który muszą zaliczyć po maturze - wyjaśnia Stanisławski. - Stanowi również przygotowanie do pracy w zawodzie lub do kontynuacji nauki na wymagających dużej wiedzy o nowoczesnych technologiach studiach logistycznych - dodaje nauczyciel.
Jest jeszcze jeden plus całego przedsięwzięcia. Uczniowie i nauczyciele otrzymają nieodpłatnie wszystkie niezbędne programy i podręczniki, które po zakończeniu projektu staną się własnością szkoły. Powiatowa "trójka" pierwsza w powiecie oświęcimskim rozpoczęła kształcenie w zawodzie technik logistyk. W ubiegłym roku mury szkoły opuścili absolwenci tego kierunku. Nauczyciele, dbając o jakość przygotowania zawodowego swych podopiecznych, współpracują z Wyższą Szkołą Logistyki oraz z firmami specjalistycznymi.