Znany oświęcimski duet architektów czyli Susuł&Strama Architekci ujawnił kolejne plany inwestycyjne nad Sołą. Tuż obok hotelu Hampton by Hilton i apartamentowca, powstanie kolejne skrzydło, a w nim 130 mieszkań, przedszkole, kręgielnia i może restauracja.

- Mamy gotową wizualizację, przed nami pozwolenia, uzgodnienia, konserwator - wylicza Krzysztof Strama. - Chcielibyśmy być gotowi na czerwiec przyszłego roku – dodaje.

Zobacz galerię

Inwestycja powstanie częściowo na działkach, które nie zostały wykorzystane pod pierwszą część inwestycji, na terenach odkupionych od osób fizycznych oraz działce kupionej w przetargu od miasta.

Wizualizacja przygotowana przez architektów uwzględnia parking podziemny zaprojektowany przez Urząd Miasta (białe pasy na trawniku pod skarpą). Czy miasto zrealizuje swoją koncepcję? A kiedy architekci? Tego jeszcze nie wiadomo.

- Czas pokaże, oby nie tak jak z pierwszym etapem, kiedy przekonywanie wszystkich, że to dobre miejsce i że warto tutaj inwestować zajęło nam... 11 lat – mówi Krzysztof Strama.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

FLESZ: Jak działają oszuści na rynku wynajmu mieszkań?