Chrzanów: w końcu wyburzą ruiny po szpitalu
- Turyści, zwłaszcza indywidualni, nie znają dobrze terenu. Naszym zadaniem jest nimi pokierować i służyć im radą - mówi Ewa Olejarz z oświęcimskiego punktu informacji turystycznej przy ulicy Leszczyńskiej 12 naprzeciwko Muzeum Auschwitz. Czynny jest przez cały tydzień od listopada do marca od godz. 8 do 16, od kwietnia do października od 8 do 17 i od maja do września od godz. 8 do 18.
- W lipcu, kiedy jeszcze byliśmy punktem miejskim, codziennie przychodziło do nas nawet ponad stu turystów - informuje Monika Barzycka z oświęcimskiej placówki.
Koszt utworzenia punktu w Oświęcimiu wyniósł nieco ponad 142 tys. zł. Pomieszczenie zostało wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy z dostępem do internetu. Z sieci można tu korzystać za darmo.
W Trzebini punkt znajduje się w Domu Kultury "Sokół" mieszczącym się przy ulicy Kościuszki 7 . Ten projekt także pochłonął niemałą kwotę - blisko 39 tysięcy złotych. Chrzanów również od dziś pochwalić się może swoją informacją dla turystów, która znajduje się przy alei Henryka 40.
Podobne placówki do tej pory zostały uruchomione w Krakowie, Tarnowie, Zakopanem, Nowym Sączu, Krynicy-Zdroju, ale także w Małopolsce zachodniej - w Wadowicach (ul. Kościelna 4) oraz Olkuszu (ul. Floriańska 5). W sumie ma być ich 34 w całym regionie. Małopolski System Informacji Turystycznej to projekt realizowany przez województwo małopolskie we współpracy z 25 gminami i powiatami.
Jego wartość wynosi ponad 19 mln złotych, z czego ponad 14 mln zł stanowią unijne dofinansowanie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
Miss Polonia z dawnych lat. Zobacz galerię najpiękniejszych kandydatek!
Academy(c) Awards. Plebiscyt na najlepszy akademik Krakowa!
Mieszkania Kraków. Sprawdź nowy serwis
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
