
Batim
Batim to starosądecka firma świadcząca usługi transportowe i spedycyjne specjalizując się w obsłudze zleceń transportowych do Wielkiej Brytanii oraz na teren innych krajów Unii Europejskiej. Zatrudnia kierowców, do tego spedytorów, logistyków i innych. W tym roku będzie obchodzić 28-lecie działalności. Dysponuje taborem 500 ciągników siodłowych DAF, SCANIA, MERCEDES, VOLVO.

Barbara Edelmuller - Generaux

Barbara Edelmuller - Generaux, prezes firmy transportowej Batim

Konspol
Grupa Konspol, należąca do 2019 roku, do rodziny Pazganów, obecnie wchodzi w skład amerykańskiego koncernu Cargill. Przedsiębiorstwo założył w 1982 roku Kazimierz Pazgan, i była to wówczas jedyna prywatna firma zajmująca się przetwórstwem mięsa (cała branża znajdowała się wówczas w rękach państwa).
Był to również jedyny zakład przetwórstwa mięsa w Polsce, który w tym czasie eksportował swoje towary na cały świat. Obecnie zakłady produkcyjne Konspolu są zlokalizowane w Nowym Sączu i w Słupcy, zaś produkty tego przedsiębiorstwa znajdują się w ofercie zarówno polskich, jak i zagranicznych sieci handlowych.