Papież Franciszek na Twitterze. O czym napisał 20.06.2021? Jaki był ostatni tweet papieża Franciszka?

Newsroom 360
Newsroom 360
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku.
Papież Franciszek odprawia mszę w Meksyku. Marko Vombergar/Aleteia Image Department | CC
Papież Franciszek napisał 20.06.2021 na Tweeterze: „Otwórzmy nasze serca na uchodźców, uczyńmy naszymi ich smutki i radości, uczmy się od nich odważnej wytrzymałości! W ten sposób wszyscy razem, sprawimy rozwój wspólnoty bardziej humanitarnej, jednej wielkiej rodziny. ”

Papież Franciszek regularnie postuje na Twitterze. Tweety duchownego pojawiają się właściwie codziennie. Dotyczą zazwyczaj aktualnych spraw, z którymi borykają się wierni. Na Twitterze papieża Franciszka można znaleźć również wpisy mające wesprzeć wiernych lub pomóc im w codziennym życiu.

Papież Franciszek na Twitterze

Dzień Ojca

Otwórzmy nasze serca na uchodźców, uczyńmy naszymi ich smutki i radości, uczmy się od nich odważnej wytrzymałości! W ten sposób wszyscy razem, sprawimy rozwój wspólnoty bardziej humanitarnej, jednej wielkiej rodziny.


Bóg wie, że jedynym sposobem, aby nas zbawić, aby nas uzdrowić wewnętrznie, jest miłować nas. Wie, że stajemy się lepsi tylko wtedy, gdy przyjmujemy Jego niestrudzoną miłość, która się nie zmienia, ale nas zmienia.


U podstaw naszych zalet i wad, silniejsze niż rany i niepowodzenia przeszłości, lęki i obawy o przyszłość, tkwi następująca prawda: jesteśmy umiłowanymi dziećmi.


Aktualna pandemia przypomniała nam, że nie ma różnic ani granic pomiędzy tymi, którzy cierpią. Przyszedł moment, aby wyeliminować nierówności, uleczyć niesprawiedliwość, która niszczy zdrowie całej rodziny ludzkiej. #ILC2021


Nasze modlitwy spełniają się i uzupełniają, kiedy wstawiamy się za innymi i otaczamy troską ich niepokoje oraz potrzeby. #Modlitwa nie oddziela nas i nie izoluje od nikogo, ponieważ wyraża miłość do wszystkich. #AudiencjaOgólna


Tam, gdzie brakuje czci dla osób starszych, nie ma przyszłości dla młodych. #WEAAD


Jakże byłoby to ewangeliczne, jeśli moglibyśmy powiedzieć z całą prawdą: również my jesteśmy biedni, ponieważ tylko w ten sposób będziemy mogli rozpoznać ich realnie i sprawić, że staną się częścią naszego życia oraz narzędziem zbawienia. https://t.co/uzdzXS6Rx4


Dzisiaj przypada Światowy Dzień Krwiodawcy. Dziękuję z serca wolontariuszom i zachęcam ich do kontynuowania ich dzieła, świadcząc o znaczeniu hojności i bezinteresowności.


Wyrażam szczególną bliskość ludności Tigraj w Etiopii, która cierpi z powodu poważnego kryzysu humanitarnego. #Módlmysięwspólnie o natychmiastowe zaprzestanie przemocy, zapewnienie wszystkim pomocy żywnościowej i opieki zdrowotnej oraz jak najszybsze przywrócenie zgody społecznej


Ziarno naszych dobrych uczynków może wydawać się małe, a jednak wszystko, co jest dobre, należy do Boga i dlatego pokornie, powoli przynosi owoce. Dobro zawsze wzrasta w sposób pokorny, ukryty, często niewidzialny. #Ewangeliadnia


Serce Maryi jest jak perła o nieporównywalnym blasku, kształtowana i szlifowana przez cierpliwe przyjmowanie woli Bożej w tajemnicach Jezusa rozważanych na modlitwie.


Dzieci są przyszłością rodziny ludzkiej: to do nas wszystkich należy zadanie, aby sprzyjać ich rozwojowi, zdrowiu i pogodzie ducha! #NoChildLabourDay


Zapraszam każdego z was do spojrzenia z ufnością na Najświętsze Serce Jezusa i do częstego powtarzania, szczególnie w tym miesiącu czerwcu: Jezu cichy i pokorny sercem, przemień nasze serca i naucz nas kochać Boga i bliźniego z hojnością.


Wytrwałość jest darem Boga, dzięki któremu zachowuje się wszystkie inne jego dary. Prośmy za nas, jako jednostki i Kościół, o wytrwanie w dobrym i nietracenie z oczu tego, co się liczy.


Nasze Eucharystie przemieniają świat w takim stopniu, w jakim pozwalamy się przemienić i stajemy się chlebem dla innych.


Dzisiaj o godzinie 13, Międzynarodowa Akcja Katolicka zaprasza do poświęcenia „jednej minuty dla pokoju”, każdy zgodnie z własną tradycją religijną. Módlmy się szczególnie za Ziemię Świętą i Birmę.


Te trudne chwile są silnym wezwaniem dla wszystkich, aby odwrócić się od modelu kolonizacyjnego i iść ramię w ramię w dialogu, wzajemnym szacunku i uznaniu praw oraz wartości kulturowych wszystkich córek i synów Kanady.


Przyłączam się do biskupów kanadyjskich i całego Kościoła katolickiego w Kanadzie, aby wyrazić swoją bliskość narodowi kanadyjskiemu, zbulwersowanemu szokującym odkryciem szczątków dwustu piętnaściorga dzieci, uczniów Kamloops Indian Residential School.


#Eucharystia udziela nam odwagi, aby pochylić się z miłością nad słabościami innych. Tak jak Bóg czyni z nami. Taka jest logika Eucharystii: przyjmujemy Jezusa, który nas kocha i leczy nasze słabości, aby kochać innych i pomagać im w ich słabościach.


W #Eucharystii kruchość jest mocą: siłą miłości Boga, który się umniejsza, aby być przyjęty i nie budzić strachu; siłą miłości, która łamie siebie i dzieli się, aby karmić i dawać życie; siłą miłości, która rozpada się na kawałki, aby zgromadzić nas w jedności.


ZOBACZ KONIECZNIE

Czy wzrośnie opłata za ZUS?

Wideo

Materiał oryginalny: Papież Franciszek na Twitterze. O czym napisał 20.06.2021? Jaki był ostatni tweet papieża Franciszka? - Polska Times

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie