FLESZ - Będą ostrzejsze kary dla pijanych kierowców

Nowym przewodnikiem Wspólnoty VI Skawiński Czernichowskiej jest ks. Rafał Wierzbiak, który kapłanem jest od 17 lat.
- Pochodzę spod Babiej Góry. Do naszej Matuchny w Częstochowie pielgrzymowałem już 20 razy. Z wędrówką na Jasną Górę jest takie „ryzyko”, że uzależnia od siebie. Podczas wędrówek usłyszałem wiele historii z życia pielgrzymów i pielgrzymek, które mnie ubogacały i dawały siłę do dalszego działania – mówi ks. Rafał Wierzbiak.
Na pierwszej linii frontu
Duchowny podkreśla to, że kapłani są na pierwszej linii frontu tego strasznego, pogmatwanego świata.
- Idziemy do ludzi, do tych dobrych i tych pogubionych, gdzie odbieramy również ataki na Kościół. Dzisiaj niestety ataki są prawie z każdej strony. Dlatego my kapłani potrzebujemy dzisiaj wsparcia duchowego i modlitewnego. Wiara daje mi tę podporę, że idąc bardzo często pod prąd czynię dobrze i nie boję się gdyż „wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” - dodaje kapłan.
Ks. Wierzbiak zauważa, że jako przewodnik pragnie, aby siostry i braci czuli się bezpiecznie, mieli zapewnione podstawowe potrzeby na szlaku.
- Chcę, żeby każdy pielgrzym podczas wędrówki umacniał siebie i swojego ducha, aby poczuł, że - to kim jest, co robi i w jakiej jest sytuacji - miało sens, jeśli jest to zgodne z wolą bożą – mówi ks. Rafał Wierzbiak.
Modlitewne intencje
Celem tegorocznego pielgrzymowania jest maksymalnie możliwy powrót do liczby pątników sprzed dwóch lat oraz ożywienie, pogłębienie i wzmocnienie wiary nie tylko pątników, ale i ich całych rodzin tworzących wielką wspólnotę pielgrzymkową kościoła krakowskiego.
Modlitewne intencje, zbierane są od czerwca online oraz w trakcie pielgrzymki na adres ppk: [email protected] – będą odczytywane następnego dnia przed rozpoczęciem Mszy Świętej.
Każdy pielgrzym i osoba, która nie pójdzie może bezpłatnie odebrać znaczek i informator pielgrzymki 2021 w bazach swoich wspólnot. Poprzez stronę internetową pielgrzymki oraz media społecznościowe dostępny będzie codziennie program duchowy i teksty konferencji.
W trakcie pielgrzymki od 6 do 11 sierpnia o stałych porach będzie można przeżywać online msze św. oraz wysłuchiwać m.in. konferencji pielgrzymkowych, wieczornej adoracji i Apelu Jasnogórskiego. Szczegółowy program tych wydarzeń zostanie podamy w sierpniu.
Wśród wędrowców będą też tzw. osoby zaufania. Są to osoby, do których można zgłaszać się lub konsultować z nimi tematy z ewentualnym przekroczeniem granic intymności. Osoby te są punktem odniesienia dla pielgrzymów oraz ich opiekunów w przypadku, gdy zostaną zauważone jakieś niepokojące sytuacje, zdarzenia albo sytuacje kryzysowe.
Pątnicy muszą też pamiętać o reżimie sanitarnym. Podczas pielgrzymki należy posiadać środki ochrony osobistej, maseczki, środki do mycia i dezynfekcji powierzchni. Dezynfekowane będą wszystkie samochody pielgrzymki, samochody bagażowe i miejsca noclegowe w szkołach.
Więcej informacji na temat pielgrzymki pod adresem: http://pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl/