Piotr Piotrowski, wójt Mogilan

Jarek Kowalski
Piotr Piotrowski, wójt Mogilan
Piotr Piotrowski, wójt Mogilan archwium
Urodził się w Łodygowicach w 1962 roku. Jest absolwentem ogólnokształcącej szkoły muzycznej I i II stopnia. Studiował także na Papieskiej Akademii Teologicznej (dziś Uniwersytet Papieski) w Krakowie.

Jako studia podyplomowe wybrał zarządzanie oświatą na Politechnice Krakowskiej. W 1998 roku został dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Józefa Nowina Konopki w Mogilanach i był nim przez kilkanaście lat.

W 2014 roku wystartował w wyborach na wójta, bo, jak mówi, wytypowali go mieszkańcy. Wygrał. Już teraz zdecydował, że będzie kandydował na stanowisko również w przyszłym roku. Decyzje argumentuje między innymi udanymi inwestycjami w ostatnich dwunastu miesiącach.

W pierwszej kolejności wymienia zakończenie budowy kanalizacji w Libertowie, oraz wymianę sieci wodociągowej w tej samej miejscowości i we Włosaniu. Ponadto wójtowi udało się przebudować drogę Mogilany - ul. Mogilańska. - Na tę inwestycję czekano od trzydziestu lat - podkreśla.

Sukcesem określa również wykonanie nowych nakładek asfaltowych i wymianę oświetlenia ulicznego we wszystkich sołectwach gminy. Wyzwaniami stojącymi przed wójtem w najbliższych miesiącach są przebudowy dróg, na które uzyskał niemal sześć milionów złotych dofinansowania oraz budowa kanalizacji w Gaju.

W wolnym czasie wójt lubi uprawiać sport. Uwielbia zimowe szusowanie. Ma żonę i dwie córki oraz malutkiego wnuka, który sprawia mu najwięcej radości.

Wideo