https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Plantatorzy z Glinojecka doczekali się wyższej ceny buraków

Katarzyna Zawada
Opracowanie:
Kolejną grupą, która ustaliła zadowalające warunki cenowe na najbliższy sezon są producenci z rejonu kontraktacji cukrowni Glinojeck.
Kolejną grupą, która ustaliła zadowalające warunki cenowe na najbliższy sezon są producenci z rejonu kontraktacji cukrowni Glinojeck. pixabay.com/distelAPPArath/zdjęcie ilustracyjne
27 stycznia 2022 roku Związki Plantatorów Buraka Cukrowego z rejonu cukrowni Glinojeck uzgodniły z firmą Pfeifer & Langen Polska S.A. nowe warunki kontraktacji na nadchodzący sezon.

Na fali protestów

Ostatnie tygodnie obfitowały w zapowiedzi rolniczych protestów. Kilka związków, które współpracują z koncernami cukrowniczymi domagało się podwyżek cen za surowiec. Südzucker Polska i Nordzucker Polska wciąż analizują postulaty przedstawione przez plantatorów, z kolei tym, którzy współpracują z Krajową Spółką Cukrową S.A. udało się porozumieć i podnieść stawki.

Podwyżki cen

Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego poinformował zaś, że kolejną grupą, która ustaliła zadowalające warunki są producenci z rejonu kontraktacji cukrowni Glinojeck. W wyniku negocjacji z Pfeifer & Langen uzgodniono:

  • podwyższenie ceny buraków kontraktowanych na 34 euro za tonę,
  • ustalenie ceny buraków nadwyżkowych na 100 zł za tonę,
  • ekwiwalent za wysłodki w wysokości 3 euro za tonę buraków.

To też może Cię zainteresować

Dodatkowo, wprowadzono nowe zasady dotyczące obliczania ceny w odniesieniu do cukru teoretycznie wydobywanego. Cena nie będzie zmniejszona w przypadku straty teoretycznej przekraczającej 2 procent.

Źródło: KZPBC

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Rolnictwo

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska