PLH: Wygrana Cracovii po zaciętym meczu

pb
W drugim finałowym meczu Polskiej Ligi Hokeja Cracovia Comarch wygrała z JKH Jastrzębie 2:1. Wynik spotkania rozstrzygnęły dopiero rzuty karne.

Drugie starcie krakowian z jastrzębianami przyniosło "piłkarski" wynik albowiem przez 60 minut gry zawodnicy zdołali zdobyć tylko dwa gole. Jako pierwsi w 12. minucie gry na listę strzelców wpisał się Nicolas Besch dając "Pasom" prowadzenie. Goście zdołali wyrównać w drugiej tercji po trafieniu Miroslava Zatko.

Zobacz listę poszukiwanych przestępców z Krakowa

W trzeciej odsłonie obie ekipy nie potrafiły zdobyć bramki i sędziowie zarządzili dogrywkę, w której również gole nie padły.

W rzutach karnych więcej zimnej krwi zachowali gracze Cracovii, którzy przypieczętowali wygraną.

W finałowej rozgrywce Cracovia prowadzi 2:0. Kolejny mecz już w czwartek.

Comarch Cracovia - JKH GKS Jastrzębie 2:1 po karnych (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, karne 2:1)
Stan rywalizacji play off (do czterech zwycięstw) 2-0 dla Cracovii.
Bramki: 1:0 Nicolas Besch (12), 1:1 Miroslav Zatko (28). Decydujący karny: Josef Fojtik.
Kary: Cracovia - 10; JKH GKS - 8 minut. Widzów 2 500.

Możesz wiedzieć więcej!Kliknij, zarejestruj się i korzystaj już dziś!

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!