Po kolizji na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Szpitalna w Oświęcimiu
Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Szpitalna w Oświęcimiu. Policjanci ustalili, że 54-latek, kierując samochodem marki Hyundai, wjeżdżając na skrzyżowanie, zderzył się z oplem, którym kierował 31-letni mieszkaniec Oświęcimia.
- W wyniku zderzenia nikt nie doznał obrażeń ciała. Badanie stanu trzeźwości uczestników zdarzenia wykazało, że sprawca kolizji prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości – 2,4 promila alkoholu. W związku z powyższym zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Na poczet przyszłej kary został zabezpieczony jego samochód - informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy KPP w Oświęcimiu.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna. W przypadku gdy badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila alkoholu, na poczet przyszłej grzywny policjanci zarekwirują samochód, będący własnością sprawcy przestępstwa.
Apel policji do kierowców
Przy tej okazji policja apeluje do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei do osób postronnych, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, o natychmiastową reakcję, aby uniemożliwić jazdę. Należy zgłosić taką sytuację telefonicznie pod numer alarmowy 112.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Będą ozdobą Starego Miasta w Oświęcimiu. Ostatni etap renowacji zabytkowych kamienic
- Różne oblicza bulwarów nad Sołą w Oświęcimiu. Tak wyglądały 50 czy 100 lat temu!
- Koniec z reklamowym chaosem w Oświęcimiu? Głos w sprawie mogą zabrać mieszkańcy
- 15 lat temu z Rynku w Oświęcimiu zniknęła "Tęcza"
- Mistrzostwa Małopolski w pływaniu na krótkim basenie w Oświęcimiu. ZDJĘCIA
- Ruszyła budowa nowego parku w Oświęcimiu. Będzie miał 10 hektarów!
