
Andrew Schally (fizjologia/medycyna - 1977 rok)
Urodził się w Polsce jako Andrzej Wiktor Schally, syn generała Wojska Polskiego Kazimierza Schally’ego. Żył w Polsce prawie 13 lat, do września 1939 r. W kolejnych latach mieszkał w Rumunii, Wielkiej Brytanii, Kanadzie. Od 1957 r. mieszka w USA.
W dzieciństwie posługiwał się językiem polskim

Menachem Begin (pokojowa - 1978 rok)
Urodził się na ziemiach polskich zaboru rodyjskiego. Przyszedł na świat w rodzinie żydowskiej jako Mieczysław Biegun. W Polsce mieszkał 27 lat, do 1940 r. Skończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Warszawskim (1935).
Więzień NKWD, kapral podchorąży Armii Polskiej na Wschodzie.
Po przybyciu wojska do Palestyny uczestniczył w walce o stworzenie państwa żydowskiego.
Zajął się działalnością polityczną. Był premierem Izraela

Isaac Singer (literatura - 1978 rok)
Urodził się w zaborze rosyjskim w rodzinie żydowskiej jako Icek-Hersz Zynger. Mieszkał w Polsce 33 lata, później zaś - od 1935 r. do śmierci - żył w USA.
Większość jego twórczości związana jest ze wspomnieniami z życia w Polsce. Jako dziennikarz używał m.in. pseudonimu Warszawski.
Choć nigdy nie wrócił do ojczystego kraju przez traumę II wojny światowej, do końca życia uważał się za warszawiaka i podkreślał swoje przywiązanie do Polski.

Roald Hoffmann (chemia - 1981 rok)
Urodził się w Polsce w rodzinie żydowskiej. Mieszkał w kraju 12 lat. Później, w 1949 r., wyjechał do USA. To tam dziś żyje i pracuje.