
American Way w Krakowie
W Krakowie wszystkie drogi prowadzą na Rynek Główny – to najpiękniejsze miejsce w mieście, z którego też rozpoczniemy zwiedzanie śladami amerykańskimi. Polecamy zaplanować start o pełnej godzinie i wyruszyć w trasę przy dźwiękach hejnału. A przy okazji: historię związaną z hejnałem krakowskim przedstawił w książce The Trumpeter of Krakow amerykański autor Eric P. Kelly w 1928 roku.
Trasa wycieczki: http://krakow.travel/wycieczki/37001

Vive la Cracovie | Francja w Krakowie
O związkach między Francją i Polską można pisać w nieskończoność… ale można też je po prostu zobaczyć. Proponujemy wam spacer po miejscach, w których stykają się polska i francuska historia i kultura.
Trasa wycieczki: http://krakow.travel/wycieczki/36977

Więcej niż Nowa Huta
Każdy w Krakowie słyszał o Nowej Hucie i jej bogatej historii i prawie każdy w Krakowie był na placu Centralnym lub przynajmniej widział go na zdjęciu. Nie wszyscy jednak wiedzą, co można zobaczyć na terenach, które kiedyś należały do ogromnej dzielnicy Nowa Huta, a od 1991 roku są samodzielnymi jednostkami administracyjnymi.
trasa wycieczki: http://krakow.travel/wycieczki/36827

Literacko-knajpiany Kazimierz
„Kazimierz był niedaleko. O tutejszych knajpach już nawet w Paryżu krążyły legendy. Ledwo przekroczył granicę Miodowej, przekonał się, że nie były przesadzone. Od jego poprzedniej wizyty przy Szerokiej, placu Żydowskim i w okolicy, przybyło ich co najmniej drugie tyle. Obejście wszystkich jednego wieczoru było prawie niemożliwe, a on nie znał aktualnych szlaków, na których mógł spotkać kogoś z dawnych znajomych, kto przy kieliszku pomoże mu wejść od nowa w krakowskie układy”. Jeśli tak samo jak bohater kryminału Marka Harnego Pismak czujecie się zagubieni w mnogości kazimierskich lokali, to polecamy nasz literacko-knajpiany spacer po dzielnicy.
Trasa wycieczki: http://krakow.travel/wycieczki/37030