https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poronin: agresywne psy sieją postrach wśród ludzi

(tm)
paweł relikowski
Mieszkańcy Poronina powinni lepiej pilnować swoich psów - uważa radna Anna Malacina. Jej zdaniem liczba wolno biegających czworonogów jest tak duża, że w obecnej chwili strach jest spacerować po wsi.

Zobacz także: Zakopane: Śmierć na wysypisku śmieci

- Ostatnio spuszczony ze smyczy pies ugryzł w nogę małe dziecko - mówi Malacina. - Rodzice wezwali policję, ale nic to nie pomogło. Funkcjonariusze upomnieli właściciela agresywnego psa, a już kilka godzin później ponownie biegał on po ulicy.

Zdaniem radnych takich sytuacji jest więcej. Dlatego zaapelowali do wójta, by zmusił działającą na terenie Poronina Straż Gminną do przeprowadzania ustawicznych kontroli w obejściach.

- Tutaj pomogą tylko srogie mandaty - uważa Malacina. - Problemu agresywnych psów nie można bagatelizować. Mie-szkańcy muszą pilnować swoich zwierząt. Rygorystyczna akcja straży gminnej jest więc koniecznością. Ludzie po mundurowych sami nie zadzwonią bo nie chcą wywoływać "sąsiedzkich wojen". Dlatego strażnik musi działać ciągle, a nie tylko na wezwanie.

Prawybory. Kto powinien zostać posłem? Głosuj: Małopolska Zachodnia okręg 12, Kraków okręg 13, Podhale Nowy Sącz okręg 14, Tarnów okręg 15.

Mieszkania Kraków. Zobacz nowy serwis

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

h
hehe
W Poroninie nie tylko psy sa wsciekle ,ale pare goralek z FOPU .
d
danusia
A w Krakowie to co jest ? Tak samo prawie na wszystkich osiedlach. Psy sobie biegają same, bez kagańcy i właściciele się nie przejmują. U nas w wieżowcu to wsiedają do windy z amstafami bez kagańców !
Owszem, są ludzie którzydbają o swoje psy, wyprowadzają jak należy i sprzątają po nich kupki, ale niestety to są wyjątki.
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska