https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiat krakowski. Kontrola prędkości. 43 przewinienia w jeden dzień

Barbara Ciryt
80 pojazdów skontrolowali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w jeden dzień. Ich działania były ukierunkowane na sprawdzanie prędkości jazdy.

Spośród wszystkich skontrolowanych podczas policyjnej akcji "Prędkość" przeprowadzonej na drogach powiatu krakowskiego ponad połowa, bo aż w 43 kierujących popełniło wykroczenia drogowe. Przede wszystkim przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierujących, wobec których wyciągnięto konsekwencje prawne.

Celem działań mundurowych było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Policja apeluje, by kierowcy przestrzegali przepisów ograniczających szybkość jazdy, bo przekraczanie jej jest wciąż główną przyczynę ofiar śmiertelnych na drogach.

- Praktyka wskazuje, że ograniczenie prędkości faktycznie poprawia bezpieczeństwo. Skoro i tak większość dnia przeznaczamy na dotarcie do celu, to może warto się zastanowić czy czas przejazdu ma aż tak duże znaczenie, że musimy "gnać" łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego i zasady zdrowego rozsądku - apelują policjanci z KPP w Krakowie.

- Warto się nad tym zastanowić i spróbować chociaż raz pojechać bez pośpiechu oraz zweryfikować swoje przyzwyczajenia i przeprowadzić na własny użytek kilka pomiarów z przejazdów tą samą trasą. Może się okazać, że uspokojenie jazdy wydłuży czas przejazdu zaledwie o kilka minut. Trzeba pamiętać, że podczas przekraczania prędkości możemy zostać ukarani mandatem karnym, stracić prawo jazdy, ale i zwiększyć prawdopodobieństwo doprowadzenia do kolizji czy wypadku - przestrzegają policjanci.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

Gazeta Krakowska

WIDEO: Poważny program - playlista 3 odcinków

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Niech przede wszystkim zweryfikują ograniczenia szybkości i należy pozostawić te, które są zasadne a obszar zabudowany powinien być wyznaczony tylko tam, gdzie rzeczywiście JEST ZABUDOWA. To nieprawda, że szybkść zabija, a napewno nie zabija ani nie powoduje wypadków rpzekraczanie szybkości na obszarze zabudowanym o 10 czy 20 km/h (za to nie powinno być żadnego mandatu). Natomiast powolna jazda zabija - poprzez smog (jazda "pięćdziesiątką" to nie jest "noga z gazu", lecz obniżenie biegu, czyli mamy - wyrażając się jaskrawo - taką sytuację, że koła obracają się jak płyta gramofonowa długogrająca a silnik - jak turbina odkurzacza). Lepiej, niech radiowozy i rząd nie gnają 200 km/h, skoro nawet karetka pogotowia nigdy tyle nie jedzie. Więcej mandatów powinno być dla pieszych i rowerzystów. Powolna jazda to więcej smogu!!!
c
cebul
Chyba akurat trafili na jakąś grupkę ludzi bez yanosika... farciarze...

Wybrane dla Ciebie

Zakopane wymieni oświetlenie uliczne. Przy okazji zostanie sprawdzony stan latarni

Zakopane wymieni oświetlenie uliczne. Przy okazji zostanie sprawdzony stan latarni

XIII Murapol Cup. Do Krakowa przyjadą Liverpool, RB Lipsk i Dynamo Kijów

NASZ PATRONAT
XIII Murapol Cup. Do Krakowa przyjadą Liverpool, RB Lipsk i Dynamo Kijów

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska