https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powstaje nowa atrakcja na Górze Parkowej w Krynicy-Zdroju. „Wyrośnie” tam wieża widokowa

Klaudia Kulak
Wieża widokowa na Górze Parkowej
Wieża widokowa na Górze Parkowej Facebook Piotr Ryba
Krynica-Zdrój poszerza swoją ofertę turystyczną i wszystko wskazuje na to, że wkrótce Góra Parkowa będzie miała mieszkańcom i turystom jeszcze więcej do zaoferowania. Rozpoczęły się pierwsze prace związane z budową nowej wieży widokowej. - Na szczyt Góry Parkowej dotarła palownica. Rozpoczęły się prace przy fundamentowaniu wieży widokowej, która już wkrótce stanie się nową atrakcją naszego uzdrowiska - mówi Piotr Ryba, burmistrz Krynicy.

Małopolska przyciąga turystów jak magnes, a Krynica-Zdrój już od jakiegoś czasu jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków. Nic dziwnego, bo oferuje turystom wiele atrakcji, których z roku na rok przybywa.

Duża ich cześć zlokalizowana jest na Górze Parkowej, Jest ona jednym z głównych terenów rekreacyjnych, spacerowych i sportowych Krynicy-Zdroju. Do Ogrodów Żywiołów, toru MTB oraz Pumptracku wybudowanych w ostatnim czasie oraz nowego amfiteatru dołączą kolejne atrakcje, które na stałe wpiszą się w ofertę turystyczną sądeckiego uzdrowiska.

Mowa o Wodny Plac Zabaw na południowo-zachodnim stoku Góry Parkowej. Powstaje on tuż obok Ogrodów Żywiołów i tras rowerowych. Prace są już zaawansowane i jak zapowiada burmistrz uzdrowiska, z nowej atrakcji będzie można korzystać już tego lata. Ale to nie wszystko. W Krynicy ma pojawić się nowa wieża widokowa. 

To będzie wyjątkowe miejsce na mapie uzdrowiska. Zgodnie z planem konstrukcja będzie miała 36 metrów wysokości i oferować niesamowite widoki. Wieża ma posiadać windę i przeszklony taras widokowy. Turyści zobaczą z niej krajobraz Krynicy oraz Beskidu wraz z Jaworzyną Krynicką, a nawet Tatry. Obok wieży znajdzie się zielona strefa odpoczynku. 

W połowie września teren przekazany został wykonawcy, a teraz rozpoczęły się prace. - Ta wieża to kolejny efekt strategicznej współpracy gminy Krynicy-Zdroju z PKL, której celem jest rozwój turystyki i infrastruktury w regionie. Wcześniej przełożyła się na budowę amfiteatru przy dolnej stacji kolei linowo-terenowej oraz budowę poniżej szczytu Polany Muzyki i Światła. Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój tej inwestycji! - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Ryba. 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska