https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydencka para na Europejskim Dniu Języków w Szkole Podstawowej w Pasierbcu [ZDJĘCIA]

Alicja Fałek
Grzegorz Jakubowski/KPRP
Prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda wzięli udział w uroczystości związanej z obchodami Europejskiego Dnia Języków w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu. Wizyta miała charakter nieoficjalny i była zainicjowana przez młodzież w minionym roku szkolnym.

W 2018 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu pod opieką nauczyciela języka niemieckiego Alicji Banat, której opiekunem praktyk studenckich była Agata Kornhauser-Duda, napisali list do Pałacu Prezydenckiego. Poprosili w nim o możliwość poznania Pierwszej Damy i zwiedzenia siedziby głowy państwa. Otrzymali zaproszenie i w Warszawie byli w kwietniu. Podczas tej wizyty Agata Kornhauser-Duda wyraziła chęć złożenia rewizyty w szkole w Pasierbcu. Taka okazja nadarzyła się w związku z corocznymi obchodami Europejskiego Dnia Języków. Uroczystość odbyła się w poniedziałek, 9 września, i miała nieoficjalny charakter.

Pierwszą Damę w Pasierbcu powitała dyrekcja szkoły, a na hali sportowej odbyło się wyjątkowe spotkanie, które przerodziło się w zabawę językami obcymi. W trakcie uroczystości pojawił się niespodziewany gość, który sprawił, że wszyscy zamarli ze zdumienia. Do szkoły przybył również Andrzej Duda, prezydent RP. Radość uczniów, którzy mogli nie tylko spotkać się z Parą Prezydencką, ale również porozmawiać z prezydentem i jego małżonką, była niedopisania. Pytali m.in. o sprawdzone i efektywne metody przyswajania języków obcych, ale również ciekawi byli, czy para prezydencka ma zwierzątko, jaki jest ich ulubiony kolor i lektura szkolna.

Agata Kornhauser-Duda w szkole w Pasierbcu mówiła o różnorodności kulturowej i korzyściach jakie z niej płyną.

- Właśnie w językach narodowych zawiera się dziedzictwo kultury, historii i zwyczajów - podkreśliła Pierwsza Dama. - Poprzez języki obce jesteśmy w stanie patrzeć na świat oczami ludzi innych narodowości i dzięki temu lepiej ich rozumieć.

Małżonka prezydenta przekonywała dzieci i młodzież, że nauka języków jest ważna dlatego, bo ich znajomość to podstawa budowania dobrych relacji z innymi narodami, „opartych na wzajemnym szacunku, tolerancji, życzliwości i zrozumieniu dla odmiennej kultury i tradycji".

WIDEO: Dzieci mówią jak jest

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

O
Olo
Kampania wyborcza w szkole jest zabroniona
G
Gość
Informacja, którą powinien znać każdy Polak ... O połączeniu Orlenu z Lotosem, niewiele się pisze. Sprawa jest dziwna, bo nikt nie mówi o złotej akcji, która powinna pozostać w rękach Skarbu Państw. Złotą akcję używa Skarb Państwa w przypadku zaistnienia podejrzenia, że dochodzi do wrogiego przejęcia firmy przez zagraniczny podmiot. Brak informacji odnośnie zastosowanie takiego zabezpieczenia wobec Orlenu i Lotosu, budzi podejrzenie, że politycy szykują je na sprzedaż. Tym bardziej, że Orlen kupuje obecnie nowe cysterny mimo, że pozbył się w 2016 r. własnej firmy transportowej. Wygląda na to, że politycy dążą do podwyższenia wartości firmy. Ratujmy polskie firmy. OBUDŹMY SIĘ!! Rozmawiajmy o niecnym planie polityków PO i PiS, którzy dążą do stworzenia w Polsce systemu dwupartyjnego na wzór USA i do zniszczenia wszystkiego co polskie. Więcej o dziwnym powiązaniu J. Kaczyńskiego z prezesem Orlenu

https://madrapolska.blogspot.com/2019/09/daniel-wszystko-moge-obajtek-z-cyklu.html

WYJAŚNIAMY NA CZYM POLEGA PSEUDO KONFLIKT MIĘDZY POLITYKMI PO I PiS

https://madrapolska.blogspot.com/2018/01/kto-popiera-wejscie-polski-do-strefy.html
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska