Z Gminnego Ośrodka Kultury sygnał jest transmitowany dalej do stacji bazowych (masztów) w poszczególnych miejscowościach, skąd jest rozsyłany do poszczególnych użytkowników. Z programu korzystają rodziny spełniające kryterium dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy społecznej oraz świadczeń rodzinnych, jak również dzieci i młodzież ucząca się z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i społecznej oraz osoby niepełnosprawne.
- Dzięki realizowanemu przez nas zadaniu dostęp do Internetu uzyskało 150 gospodarstw domowych oraz 11 jednostek organizacyjnych gminy – informuje koordynujący projekt Tadeusz Żurek, zastępca wójta gminy Borzęcin. – Tymi jednostkami są: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Borzęcinie, Gimnazjum w Borzęcinie Górnym, Szkoła Podstawowa w Borzęcinie Górnym, Publiczne Przedszkole w Borzęcinie Górnym, Szkoła Podstawowa w Borzęcinie Dolnym, Przedszkole w Borzęcinie Dolnym, Gimnazjum w Bielczy, Szkoła Podstawowa w Bielczy, Przedszkole w Bielczy, Zespół Szkół w Przyborowie i Szkoła Podstawowa w Przyborowie.
Bezpłatny internet oraz przekazany sprzęt komputerowy stwarza okazję do wyrównania szans w dostępie do nowoczesnych technik informacyjnych. Daje też większe możliwości rozwoju, znalezienia pracy, podniesienia kwalifikacji mieszkańców, w tym młodzieży uczącej się, osób pochodzących z rodzin o niskich dochodach i niepełnosprawnych. Poprzez upowszechnienie internetu, rozwija społeczeństwo informatyczne, poprawiając warunki życia w dłuższej perspektywie.
- Projekt daje korzyści nie tylko beneficjentom, ale i gminie – mówi Tadeusz Żurek. - Posiadanie infrastruktury teleinformatycznej, która stanowi podstawę do podejmowania nowych rozwiązań w celu rozwoju społeczeństwa informatycznego, zniwelowanie różnic w dostępie do internetu może pozytywnie wpływać na zmniejszenie poziomu bezrobocia mieszkańców i wzrost atrakcyjności gminy.
Całkowita wartość realizowanego projektu wynosi 2 215 607,67 zł z czego dofinasowanie ze środków Unii Europejskiej to kwota 2 106 919,43 zł.
Zakończenie realizacji projektu nastąpi 31 marca 2015 roku.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – 8 Oś priorytetowa: Społeczeństwo informacyjne-zwiększenie innowacyjności gospodarki Działanie 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion pn. „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dla mieszkańców Gminy Borzęcin”.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka