Przerwy w dostawie prądu w najbliższych dniach najczęściej pojawią się w powiecie krakowskim. Będą dotyczyć mieszkańców m.in. Zielonek, Krzeszowic, Zalasu i Skawiny.
Ostrzeżenie IMGW. Burze i ulewy w Małopolsce
IMGW ostrzega, że w środę 21 czerwca przez całą Małopolskę przejdą intensywne opady deszczu oraz burze z gradem. Silne porywy wiatru i burze mogą spowodować uszkodzenia sieci energii elektrycznej, zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, uszkodzenia drzewostanu, utrudnienia komunikacyjne oraz lokalne podtopienia.
Pogotowie energetyczne - 991
W razie zagrożenia lub poważnej awarii należy skontaktować się z numerem pogotowia energetycznego: 991. Połączenie jest bezpłatne, awarie można zgłaszać całą dobę. Wcześniej upewnij się, czy prądu nie ma również u Twoich sąsiadów, możesz również sprawdzić bezpieczniki w swoim mieszkaniu.
Kiedy należy skontaktować się z numerem 991?
- nie ma prądu w Twojej dzielnicy/miejscowości
- licznik działa nieprawidłowo i powoduje brak zasilania lub zagrożenie dla życia i mienia
- wymieniałeś bezpiecznik przedlicznikowy i zerwałeś plombę
- jeśli zauważysz uszkodzenia linii energetycznych, uszkodzenia zamknięć lub wejść do obiektów energetycznych (np. zerwane kłódki, uszkodzone zawiasy, otwarte drzwi do stacji transformatorowej)
Zaplanowane przerwy w dostawie energii elektrycznej występują najczęściej z powodu remontów, konserwacji i modernizacji sieci energetycznej czy przyłączania do sieci nowych budynków.
Sprawdź, kiedy nie będzie prądu w Twojej miejscowości. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
Zapisy na darmowe szczepienie przeciwko wirusowi HPV

- Przecież na te zdjęcia można patrzeć bez końca! Kraków z lat 90. to jak inna planeta
- Najlepsze punkty widokowe na Tatry. TOP 10 miejsc, które Cię zachwycą!
- Horoskop na czerwiec 2023 dla wszystkich znaków zodiaku
- W małopolskich lasach już rosną grzyby! Pierwsze okazy robią wrażenie
- Pierwsi plażowicze pojawili się już na Zakrzówku. Można już kąpać się tam legalnie!