https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rolnicy z gminy Proszowice świątowali w Kościelcu [ZDJĘCIA]

Dominik Ciepichał
Starostowie przekazują dożynkowy chleb
Starostowie przekazują dożynkowy chleb archiwum UGiM w Proszowicach/ Dominik Ciepichał
22 wiejskie delegacje z wieńcami wzięły udział w tegorocznych dożynkach gminy Proszowice w Kościelcu.

Swoje reprezentacje miały w Kościelcu Szklana, Przezwody, Czajęczyce, Klimontów, Łaganów, Więckowice, Maćkowice, Kowala, Mysławczyce, Jakubowice, Szczytniki, Górka Stogniowska, Teresin, Piekary, Bobin, Ostrów, Opatkowice, Szreniawa, Szczytniki Kolonia, Żębocin, Ciborowice oraz Koczanów. - Przygotowanie wieńca zajęło paniom z naszego koła gospodyń około tygodnia, bo zboże było przygotowane już wcześniej, zanim nadeszły ulewy. Wystarczyło tylko wszystko pospinać - mówi Janusz Adamczyk z Teresina.

Uroczystość rozpoczęła msza odprawiona przez ks. biskupa Andrzeja Kaletę, który jeszcze niedawno był proboszczem w tutejszej parafii. Każda z wieńcowych delegacji obdarowała chlebem jednego z zaproszonych na rolnicze święto gości. . To miejsce, Kościelec, znam bardzo dobrze ze względu na to, że grałem tutaj bardzo długo w piłkę nożną, w Płomieniu Kościelec. Mam bardzo miłe wspomnienia, dlatego cieszę się, że dziś jako poseł na sejm mogłem powiedzieć parę słów. Rolnikom życzę lepszych plonów, bo trzeba pamiętać, że w tym roku nie były obfite – była susza. Mam nadzieje, że w przyszłym roku nie będzie tego problemu, że plony będą wyższe - powiedział poseł Norbert Kaczmarczyk obdarowany chlebem przez rolników z Więckowic.

Starostami tegorocznych dożynek byli Joanna Mzyk i Paweł Kopeć z Mysławczyc. Imprezie towarzyszył występ uczniów z SP w Kościelcu, koncerty muzyczne oraz degustacja potraw regionalnych. Uczestnicy nie szczędzili pochwał organizatorom. - Zaangażowało się Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Szkoła Podstawowa w Kościelcu. Także pięknie nam się połączyły wszystkie uroczystości - dożynki, 100-lecie odzyskania niepodległości i 660. rocznica lokacji miasta Proszowice. Jestem wdzięczna wszystkim, którzy chcieli dożynki przygotować, a wszystkim grupom dożynkowym bardzo dziękuję - powiedziała zastępca burmistrza Proszowic Iwona Latowska.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

FLESZ: Rosnąca liczba utonięć w Polsce: Jak zapobiec tragedii?

Źródło: vivi24

Komentarze 8

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gosć
Wszyscy starali sie zeby wyszlo dobrze a jednak musial ktoś zupelnie zepsuc wszystko.Nie potrzebna byla krytyka osoby ktora duzo robi dla ludzi co moze ale nie kazdy potrafi to docenic i zrobilo się niemilo.Szkoda.Może na drugi raz niech oprawa kulturalna zajmie sie mlodzież.Wiecej maja w sobie wiary i empatii
Z
ZGUBIONO PRAWO JAZDY
Podczas dożynek w Kościelcu zgubiono prawo jazdy. Uczciwego znalazce bardzo proszę o oddanie do siedziby strazy w Kościelcu lub w Proszowicach, na policję lub o jak najszybsze wysłanie na adres zamieszczony na dokumencie. TO BARDZO WAŻNE! Prawo jazdy należy do zawodowego kierowcy. Bardzo proszę o pomoc.
T
Tamara
Mi też bardziej podobały się dożynki rok temu w Klimontowie.
M
Mieszkaniec Kościelca
Mimo że to w naszej wsi były dożynki to muszę powiedzieć że rok temu w Klimontowie było dużo lepiej pod każdym względem mi się nie podobało.
J
Ja
A co to wieńca z Makocic nie było? To Makocice się nie popisaly .
M
Monika
Takie sobie Nic ciekawego zespół który grał na zabawie to katastrofa. Rok temu było dużo lepiej moje zdanie, ale dobrze że pogoda dopisała bo nie wyobrażam sobie żeby się tam bawić po deszczu. Ciekawe gdzie będą za rok
g
gość
A może ludzie widzą, że takie imprezy są nadmuchiwane na promocje wiadomo, których osób. To co rodzi się z nieprawdziwości jest fatalnym spektaklem.
M
Maciek
Szału nie było. Zero organizacji i mało ludzi. Na zwykłej zabawie zorganizowanej przez osp nie będę pisał które jest więcej ludzi. Pozdrawiam
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska