Siatkarki Podkarpacia na koniec wygrały dwa mecze

Marek Podraza
Bobowianki pomimo zmian kadrowych efektownie zakończyły rozgrywki o mistrzostwo III ligi i przygotowują się do jubileuszu.

Siatkarki MKS Podkarpacie Bobowa podejmowały na wyjeździe zespół UKS Victoria Witkowice. Podopieczne trenera Adama Urbanka rozegrały w Witkowicach dwa spotkania w ciągu jednego dnia.

Bobowianki wygrały oba spotkania - najpierw 3:2 (w setach 22:25, 25:20, 25:19, 18:25, 16:14), a następnie 3:1 (w setach 21:25, 25:20, 25: 19, 25:22) i tymi zwycięstwami zakończyły rozgrywki o mistrzostwo trzeciej ligi.

- Był to wspaniały dzień dla naszych zawodniczek. Nie przypuszczałem, że będzie aż tyle setów. Można byłoby się zastanowić, czy nie za długo to trwało jak na jeden dzień. Niemniej jednak dziewczyny dały radę, wygrywając oba spotkania w naprawdę pięknym stylu - komentuje zadowolony Adam Urbanek, trener siatkarek MKS Podkarpacie Bobowa.

Pierwszy mecz przebiegał najpierw pod dyktando Victorii Witkowice, ale później do głosu doszły bobowianki, które w tie-breaku minimalnie pokonały swoje rywalki. - Po przerwie siatkarki ponownie wróciły na parkiet. Tym razem oddaliśmy tylko jednego seta, a pozostałe trzy należały do nas - dodaje Adam Urbanek.

Drużyna rozegrała 20 meczów, w tym 10 wygranych i 10 przegranych. Sześć razy nasze siatkarki wygrywały w Bobowej, a cztery razy na wyjeździe. - Przez drużynę przewinęło się 17 zawodniczek, ale tak naprawdę przez cały sezon, tj. sześć miesięcy, grało dziewięć siatkarek - uzupełnia trener Adam Urbanek. Były to: Sylwia Styrkowiec, Joanna Mucha, Barbara Koszyk, Magdalena Tarasek-Gigoń, Patrycja Machniewicz, Anna Żarnowska, Sylwia Smoszna, Diana Król, Karolina Ćwiklik.

Pozostałe zawodniczki grały sporadycznie. W sezonie 2015 zawiesiła uczestnictwo w grze także Karolina Apryasz. Natomiast Katarzyna Drąg przeszła do Sandecji Nowy Sącz, a Katarzyna Iwańska i Joanna Turek do drużyny Poprad Stary Sącz. Zespół siatkarek MKS Podkarpacie Bobowa rywalizuje na III-ligowych parkietach, regularnie utrzymując się w tej klasie rozgrywek. Klub ma piękne siatkarskie tradycje, trenują tu także utalentowane młodsze siatkarki.

Mocną stroną klubu jest siatkówka młodzieżowa, która rozwija się bardzo prężnie w miejscowym Zespole Szkół nr 1 w Bobowej. Klub wkrótce będzie obchodził 40-lecie istnienia i już powoli przygotowuje się do jubileuszu.

Stoją od lewej: trener MKS Podkarpacie Bobowa - Adam Urbanek, Patrycja Machniewicz, Joanna Mucha, Sylwia Smoszna, Barbara Koszyk, na parkiecie siedzą od lewej: Karolina Ćwiklik, Sylwia Styrkowiec, Diana Król, Anna Żarnowska oraz Magdalena Tarasek-Gigoń