MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Udany koniec, zły start

Marek Podraza
Siatkarze LKS Bobowa udanie zakończyli I rundę rozgrywek w III lidze pokonując Orła. Gorzej wypadli na starcie II rundy doznając porażki z Iskierką.

Siatkarze LKS Bobowa mają za sobą dwa ważne mecze w rozgrywkach o mistrzostwo trzeciej ligi siatkówki mężczyzn. Na wyjeździe rozegrali ostatni mecz pierwszej rundy rozgrywek z zespołem Orła Biała Niżna. Bobowianie wygrali z gospodarzami 3:1. Od pierwszych minut drużyna LKS Bobowa zdominowała rywali z Białej Niżnej. Świadczy o tym przewaga aż 15 punktów w pierwszym secie. - Drugi set przyniósł mniejszą przewagę, bo już tylko osiem punktów - wyjaśnia trener Paweł Popardowski.

Być może rozprężenie siatkarzy z Bobowej i maksymalna koncentracja zawodników Orła spowodowała, że trzecia część meczu należała do gospodarzy. Dopiero w czwartym secie LKS pokazał swoją wyższość wygrywając 25:16. - Każdy element gry naszej drużyny stał na bardzo wysokim poziomie cieszy się trener Popardowski.

W trzecim secie drużyna przeciwna zagrała na maksymalnym poziomie, a po emocjonującej końcówce to właśnie Biała Niżna wywalczyła sobie jednego seta. - W ostatnim zagraliśmy bezbłędnie. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu meczu i z gry zespołu - dodaje trener.

Nie powiodło się natomiast siatkarzom z Bobowej w pierwszym meczu rundy rewanżowej i zarazem ostatnim meczu III ligi w tym roku. Podopieczni Pawła Popardowskiego w sobotnim meczu przegrali po dobrym meczu z Iskierką Tarnów. Bobowianie w hali tarnowskiego Domu Sportu ulegli gospodarzom 3:1, a w setach 26: 24, 18:25, 25:15, 25:20.

LKS Bobowa w meczu z Iskierką Tarnów zagrał w składzie: Michał Tubek, Jakub Popardowski, Przemysław Gryzło, Paweł Martuszewski, Damian Gadkiewicz, Marcin Kudławiec Mikołaj Rysiewicz, Karol Kubisz oraz Paweł Turek. Drużyna zajmuje piąte miejsce w tabeli i ma na koncie 20 zdobytych punktów.