Ile kosztuje choinka na święta 2022? Jodły i świerki w tym roku droższe
Wysokie ceny choinek żywych i sztucznych w tym roku! Ale czy Boże Narodzenie może się odbyć bez choinki? Nie da się! Stanowi ona nieodłączny element świąt....
Jak nie karp, to co? Lista ryb jest długa, a które tańsze? Ceny z łowisk i sklepów
Jaką rybą zastąpić karpia podczas kolacji wigilijnej? Wigilia w Polsce kojarzy się z karpiem, ale nie we wszystkich domach jest ulubioną rybą. Sprawdzamy, ile w...
Dlaczego ceny produktów na Wigilię i Boże Narodzenie tak urosły? Karp niczym kawior
Ryba to jeden z symboli polskiej Wigilii Bożego Narodzenia. Jeśli zdecydujemy się na karpia, cena może nas zmrozić, mimo że sam karp mrożony nie jest....
Wicepremier Kowalczyk: Absolutna kontrola wszystkich transportów zbóż
Rolnicy coraz głośniej sygnalizują problem z napływem dużych ilości zboża z Ukrainy. Zakupów mają tam dokonywać polskie zakłady m.in. paszowe, co wpływa na...
Jajko jako towar ekskluzywny, bo mniej dostępny. Brakuje niosek, a ceny rosną
U progu zimy jaja w Polsce oraz Europie są wyjątkowo drogie, nie wszędzie dostępne w wystarczającej ilości, o czym świadczą limity wprowadzane w sklepach w...
Po ile pszenica, kukurydza, jęczmień. Rolnicy mocno zaniepokojeni sytuacją w skupach
Ile kosztuje pszenica, kukurydza, żyto czy jęczmień? Zaglądamy do notowań. Rolnicy mówią o krachu i patologicznej sytuacji na rynku w związku z masowym...
Sezonowe warzywa i owoce. Co jeść zimą? Zobacz ceny krajowych produktów
Niektóre warzywa i owoce można dostać przez cały rok, ale nie bez powodu dzielimy je na sezonowe. Kalendarz określa bowiem, jakie krajowe produkty są świeże i...
Choć do świąt jeszcze czas, niektórzy już sprzedają jemiołę. Po ile gałązki?
Bez jemioły nie ma świąt Bożego Narodzenia. Choć nie wszędzie składa się życzenia pod jej gałązkami, obrządek funkcjonuje w znacznej części kraju. Pęczki czy...
Ile zapłacimy za choinkę prosto z lasu? Oto oferta nadleśnictwa w Gorlicach i Łosiu
W przyszłym tygodniu w Nadleśnictwie Gorlice zacznie się sprzedaż świątecznych choinek. Takich prosto z lasu, nie z plantacji. Amatorzy żywego drzewka będą...
To nie będzie tanie Boże Narodzenie. Za co zapłacimy więcej na święta?
Odliczanie do świąt Bożego Narodzenia rozpoczęło się, wielu z nas rozgląda się za podarkami dla najbliższych i szykuje śnieżne dekoracje. Na tapet już teraz...
Mleko drożeje od ponad roku i w grudniu raczej nie przestanie. Waldemar Broś o rynku
Rok temu rolnik za litr mleka dostawał ok. 1,60 zł, teraz o złotówkę więcej. W takiej sytuacji produkcja jest opłacalna, mówi Waldemar Broś, szef związku...
Piernik, makowiec czy sernik? Tyle kosztują świąteczne ciasta. Warto upiec samemu?
Czy opłaca się zamówić makowce i serniki, czy lepiej upiec je samemu? Stół pełen kolorowych dekoracji i pachnących potraw to jeden z pierwszych obrazów, który...
Świąteczne dania lepiej kupić czy przygotować samemu? Sprawdzamy, ile to kosztuje
W dobie rekordowej inflacji święta Bożego Narodzenia wydają się luksusem. Klienci narzekają, że podstawowe produkty drożeją za szybko i niedługo przygotowanie...
TOP 10 najtańszych działek budowlanych na sprzedaż w okolicach Krakowa
589 zł - tyle trzeba zapłacić za metr kwadratowy gruntu w Krakowie. Szybko licząc, zakup średniej działki pod budowę domu (dla terenów miejskich optymalna...
Prognozy cen zbóż - będą rosły czy spadną? Rolnicy zastanawiają się, co robić
Ekonomista uważa, że szczyt cen zbóż jest już za nami, jednak stawki za pszenicę, żyto czy kukurydzę w Polsce wciąż są znacznie wyższe od tych sprzed roku. Czy...
Rosną ceny wieprzowiny w ubojniach, bo idą święta, a świń mało
Wysokie koszty żywienia świń, a potem droższe przetwórstwo - koszty energii i transportu - nie wróżą spadków na sklepowych półkach. Hodowcy czekają na...
Ceny karpia w listopadzie. Płacimy już sporo, a będzie drożej
Choć do świąt Bożego Narodzenia jeszcze ponad miesiąc, ceny karpia już teraz budzą grozę. W okresie jesiennym zakup smacznej ryby to dość luksusowy wydatek....
Ceny zbóż i prądu urosły, więc mąka, chleb i makaron kosztują więcej. Ceny skupu zbóż
Za kilka tygodni święta, okres wypieków, tymczasem mąka, która przyda się do wyrobu zawijanego makowca, pierników czy miodownika, jest znacznie droższa niż...
400 zł za kilogram suszonych kurek? To nie żart. Takie są ceny suszonych grzybów
W sezonie za kilogram świeżych grzybów na bazarze trzeba zapłacić 50-60 zł, nieco taniej sprzedają prywatni handlarze w sieci – tu ceny wahają się od 25 do 40...
Ceny chryzantem i zniczy. 1 listopada najdrożej będzie przy cmentarzach
Chryzantemy od tygodni można kupić na bazarkach lub w sklepach. Kwiaty kojarzą się z jesienią, chętnie ozdabiamy nimi ogrody i balkony. Za chwilę zapełnią też...
Kilogram ziemniaków będzie coraz droższy? Mniej rolników je uprawia. Takie są ceny
Dla wielbicieli ziemniaków i powstających na ich bazie dań oraz przetworów nie mamy dobrych informacji. Ostatnie dane pokazują spadek zarówno powierzchni...
Jabłka zostają na drzewach, bo nie opłaca się zbierać. Ceny na straganie i w skupie
- W mojej okolicy jabłka zostają na drzewach, bo nie ma komu ich zbierać - mówi sadownik z województwa lubelskiego. - Ceny w skupie są wyższe niż rok temu, ale...
Dodano wczoraj w kategorii Nauka jazdy
Dodano 3 dni temu w kategorii Ubezpieczenia
Dodano 6 dni temu w kategorii Budownictwo przemysłowe