https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Światowe Dni Młodzieży 2016. Kardynał poświęcił monstrancję. Stanie w parku Jordana [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piotr Rąpalski
Monstrancję wykonaną przez bezdomnych poświęcił kardynał Stanisław Dziwisz.
Monstrancję wykonaną przez bezdomnych poświęcił kardynał Stanisław Dziwisz. fot. Michał Gąciarz
Monstrancję wykonaną przez bezdomnych poświęcił kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Zostanie postawiona w Namiocie Adoracji w Parku Jordana. Organizatorzy chcieli, by Hostia była tam wystawiona w dużej, ale skromnej monstrancji. Na pomysł, że mogą zrobić ją bezdomni ze wspólnoty EMAUS, wpadła Małgorzata Gadomska z Komitetu Organizacyjnego ŚDM. Jako wolontariuszka miała wcześniej okazję współpracować z nimi. Już ponad rok temu rozmawiali o wykonaniu czegoś z drewna na potrzeby ŚDM.

W 2015 r. wspólnota, pod kierownictwem p. Grzegorza Hajduka, otworzyła swój warsztat stolarski, w którym pracują bezdomni. Odnawiają stare meble i dokonują aranżacji starych, drewnianych przedmiotów. W ten sposób zarabiają na środki do życia.

Na Os. Willowym 29 mają sklepik, ale większość prac realizowana jest przy ul. Czeczeńskiej 25. Mają więc doświadczenie, jednak zlecenie organizatorów ŚDM okazało się nietypowe.

Projekt drewnianej monstrancji nawiązuje do logo ŚDM: dwa promienie miłosierdzia, przypominające iskrę, oznaczające łaskę, która oczyszcza i rozpala młodych zebranych na ŚDM.

Członkowie EMAUS podjęli chętnie wyzwanie i nie zwlekając, z wielkim zapałem, wzięli na warsztat projekt Moniki Rybczyńskiej, głównego grafika Komitetu Organizacyjnego ŚDM. Już po tygodniu można było zobaczyć gotowe elementy monstrancji. Nieco kłopotów przysporzyła okrągła kustodia, którą stolarnia wykonała ostatecznie sama. Hostie o średnicy 25 cm przekazała jako dar dla ŚDM – wypiekająca opłatki, komunikanty i hostie firma OPLATKI.PL z Kóz.

Po dwóch tygodniach monstrancja jest gotowa. Bez podstawy ma wysokość 160 cm. Dzisiaj, w kaplicy Kurii Metropolitalnej poświęcono monstrancję, zaś już 26 lipca, w dzień rozpoczęcia ŚDM stanie ona w Namiocie Adoracji w Parku Jordana. Wartę honorową przy Najświętszym Sakramencie pełnić będą Rycerze Kolumba, a nad porządkiem czuwać będą Skauci Europy.

Komentarze 8

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

I
Izabela
kółko w srodku powoduje że są widoczne trzy szóstki...dlaczego taki kształt ???
S
Stygmatyk Polska
Teraz pozostało się tylko modlić o bezpieczeństwo tam zgromadzonych. ....co tu pisać, brak słów. Jest coraz gorzej, a będzie jeszcze gorzej. Modlitwy kierujmy do Jezusa Chrystusa, Matki i Ojca Naszego i Tylko tego się Trzymać. Nikt nie ma prawa zmieniać Słowa Bożego- Nikt ale tak się dzieje. Szczęść Boże Wszystkim
S
Stygmaty Polska
Teraz pozostało się tylko modlić o bezpieczeństwo tam zgromadzonych. ....co tu pisać, brak słów. Jest coraz gorzej, a będzie jeszcze gorzej. Modlitwy kierujmy do Jezusa Chrystusa, Matki i Ojca Naszego i Tylko tego się Trzymać. Nikt nie ma prawa zmieniać Słowa Bożego- Nikt ale tak się dzieje. Szczęść Boże Wszystkim
Ś
ŚDM
~ zmiana symboli na diabelskie: taki kształt monstrancji to zniewaga i świetokradztwo. Te to pokazywany to szatański symbol - szóstka o kropką w środku
o
oficjalnie na ołtarzu
Postawią na ołtarzu poświecony przez kardynała Dziwisza symbol Szatana ( 6 z kropką z jej środku - także ten znak wplątano w znak ŚDM a teraz to będzie stało na ołtarzu - wierni będą się modlić do szóstki- poświeconej przez masona - bo niby dar od bezdomnych - - pretekst ze to niby dar od bezdomnych - aby na ołtarzu postawić teraz znak szatana - szóstkę z kółkiem w środku - masoński znak szatana ten symbol diabła - Teraz ustawią go na ołtarzu - Zaczyna się - OFICJALNY KULT SzATANA
s
szatańska symbolika ŚDM
Stylizowana szóstka z jajem feniksa /jajo węża/ wewnątrz jest jednoznaczna. Nie będę przytaczać tu ściślejszych opisów ze względu na drastyczność tego satanistycznego kultu, mającego swoje źródła w religiach i praktykach hin- duistycznych, w tym jogi (wąż Kundalini), tantryzmie. Ten diabelski mix sym boliczny wiąże się z rozwiązłością i seksualnym wyuzdaniem, przemocą, bru talnością i mordem.
R
Rsafał deista
A co to k. jest ta ministrancja cała?
czy to jakiś przyrząd do molestowania ministrantów może???
A
Administrator
To jest wątek dotyczący artykułu Światowe Dni Młodzieży 2016. Kardynał poświęcił monstrancję. Stanie w parku Jordana [ZDJĘCIA, WIDEO]
p
park
To już są naprawdę jaja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska