Święto Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Więcej autobusów i tramwajów [KOMUNIKACJA]
Święto Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Przyjedzie wiele grup z Polski i zagranicy
Już za kilka dni z okazji Niedzieli Bożego Miłosierdzia zapowiedziało swój przyjazd wiele grup z Polski i zagranicy. W ciągu całego nadchodzącego weekendu spodziewanych jest tu ok. 120 tys. pielgrzymów.
Co najmniej drugie tyle wiernych ma zamiar uczestniczyć w wielkim wydarzeniu dla całego Kościoła, które zaplanowano na sobotę, 28 kwietnia. W tym dniu w łagiewnickim sanktuarium zostanie wyniesiona na ołtarze pierwsza, świecka pielęgniarka - Hanna Chrzanowska. W przygotowanie obu tych wydarzeń zaangażowanych jest około 400 osób, przedstawicieli wszystkich służb porządkowych, medycznych itp.
Święto Bożego Miłosierdzia w Krakowie. „Miłosierdzie źródłem wolności”
Niedziela Miłosierdzia w tym roku odbywać się będzie pod hasłem "Miłosierdzie źródłem wolności". - Będziemy dziękować Bogu za dar odzyskanej wolności. Stulecie niepodległości jest dla nas wezwaniem, byśmy umieli mądrze i odpowiedzialnie korzystać z tego daru - mówi ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, kustosz łagiewnickiego sanktuarium.
Będziemy dziękować Bogu za dar odzyskanej wolności - ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, kustosz łagiewnickiego sanktuarium
Święto Bożego Miłosierdzia w Krakowie: godziny mszy świętych
Niedzielną uroczystość poprzedzi, jak co roku, nocne czuwanie, które rozpocznie się w sobotę, 7 kwietnia o godz. 21. Modlitwy wiernych oparte będą o teksty św. Faustyny pod tytułem „Dla ciebie błogosławię krajowi twojemu”. Odmówiony zostanie też różaniec w intencji Ojczyzny. O północy z soboty na niedzielę Mszę św. odprawi bp Jan Zając.
Niedzielne Msze św., podobnie jak każdego roku, odprawiane mają być co dwie godziny. Tej, najbardziej uroczystej, przy ołtarzu polowym przewodniczyć będzie o godz. 10 abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Przedostatnią - o godz. 18 - odprawi kard. Stanisław Dziwisz.
Święto Bożego Miłosierdzia w Krakowie: utrudnienia na drogach
Na Święto Miłosierdzia Bożego do Krakowa przybywają, co roku tłumy. W związku z tym okoliczne ulice są wyłączone z ruchu. Służby miejskie radzą tym, którzy wybierają się do sanktuarium, korzystać z tramwajów i autobusów. Przypominają także, że parkingi, jak zwykle, będą usytuowane przy ulicach Witosa, Nowosądeckiej i Turowicza. Sporo miejsca jest także przy centrum handlowym „Zakopianka” skąd można się dostać do Łagiewnik wygodną kładką z ruchomymi schodami i windą od strony sanktuarium św. Jana Pawła II.
ZOBACZ KONIECZNIE:
Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!
Co Ty wiesz o Krakowie? (odc. 44)