45 z 51

fot. Fot. Aneta Żurek
Na tym stoisku z pieczywem zwraca uwagę chleb litewski z bakaliami, w cenie 28 zł za kilogram.
46 z 51

fot. Fot. Aneta Żurek
Kruche ciastka, ale też czekolada oraz ceramika - do tego wszystkiego przydadzą się wałki ze wzorami, które można z ich pomocą wycisnąć. Pomysł przyjechał do nas z Kaszub.
47 z 51

fot. Fot. Aneta Żurek
Wzorów jest mnóstwo, np. świąteczne renifery i choinki, ale też samochody, wiatraki czy... wąsy.
48 z 51

fot. Fot. Aneta Żurek
Wałki kupują jednak głównie turyści, ze względu na cenę. Małe są po 80 zł, duże po 150. Sprzedawczyni zachęca, by skrzyknąć się w kilka osób i zrobić wspólny zakup, cena maleje, gdy kupuje się dwa lub trzy wałki (np. trzy małe to 190 zł).