Coraz większe zainteresowanie
Tegoroczna edycja targów łowieckich - Hunt Expo to przede wszystkim dodatkowa hala i nowa strefa tematyczna. Ze względu na rosnące z roku na rok zainteresowanie wydarzeniem i jego dynamiczny rozwój, oprócz dodatkowej przestrzeni, przygotowano również obok stref: łowieckiej, leśnej i survivalowej - również nową strefę tematyczną, czyli strzelectwo sportowe.
W bieżącym roku targi odwiedziło 8694 zwiedzających, a swoje stanowiska na powierzchni 2230 mkw przygotowało 150 wystawców. Dla odwiedzających przygotowano również 56 godzin różnorodnego programu.
Dla porównania w ubiegłym roku w dniach 14-16 kwietnia targi odwiedziło 7787 osób, a na powierzchni 1769 mkw stoiska przygotowało 116 wystawców. Ubiegłoroczny program to 32 godziny.
Z kolei pierwsza edycja targów - Targi Łowiectwa i Wędkarstwa w Krakowie w dniach 22-23 kwietnia 2022 roku to: 3135 zwiedzających, 906 mkw powierzchni wystawienniczej, 70 wystawców i 27 godzin programu.
Honorowi goście
W uroczystym otwarciu targów uczestniczyli m.in.: Łowczy Krajowy Eugeniusz Grzeszczak i Prezes Naczelnej Rady Łowieckiej Marcin Możdżonek, Dyrektor RDLP w Krakowie Piotr Kempf, przedstawiciele władz naczelnych PZŁ, z wiceprezesami NRŁ Rafałem Ciszewskim i Tomaszem Nowakiem, Łowczy Okręgowy w Krakowie Aleksandra Dzięcioł i łowczowie okręgowi z okręgów PZŁ południowej Polski, goście oraz myśliwi z różnych regionów kraju.
Swoje stanowisko przygotował Polski Związek Łowiecki, na którym urządzono pokazy sokolnicze, pokazy zabytkowej broni, a także boksy edukacyjne i wydawnicze. Przez cały czas targów można było skorzystać z poczęstunku wyrobami z dziczyzny. Diany z najmłodszymi uczestnikami prowadziły zajęcia przyrodnicze i konkursy z nagrodami. Na telebimie wyświetlano prezentacje z życia Związku i łowieckich wydarzeń kulturalnych w okręgu.
Przedstawiciele komisji ZO PZŁ w Krakowie: Komisji Diana PZŁ, Promocji Łowiectwa, Kultury Łowieckiej, Sokolniczej i Kynologicznej oraz Komisji Łuczniczej służyli pomocą, udzielali informacji na temat różnych aspektów łowiectwa. W przygotowaniu targów i stoiska reprezentującego PZŁ brali udział członkowie ZO PZŁ i komisji problemowych pod czujnym okiem Łowczego Okręgowego Aleksandry Dzięcioł.
Stoisko przygotowały również Lasy Państwowe, Dyrekcja Regionalna w Krakowie oraz Wydział Leśny Uniwersytetu Rolniczego, którego Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Hagard” uświetniał występami wszystkie dni targów. Dodatkowo pokazy mody oraz występ artystyczny „Echa dawnych łowów w pieśni i poezji polskiej” został zaprezentowany przez Myśliwską Grupę Kostiumową „Knieje”. Na targach nie zabrakło także wymiany myśli intelektualnej na tematy łowieckie, zorganizowano debaty tematyczne oraz konkurs wiedzy łowieckiej.
Debaty i wystawy psów
Podczas tegorocznej edycji targów odwiedzający mogli wziąć udział w debatach na ważne dla branży tematy. Sympatycy wystaw psów rasowych mieli także niebywałą okazję by podziwiać psy ras myśliwskich. Nie zabrakło też chętnych by spróbować swoich sił w nowości, która pojawiła się na targach, czyli w sprawdzeniu swoich umiejętności na dostępnych dla różnych typów broni torach strzeleckich. M.in. dostępna była strzelnica pneumatyczna wyposażona w najnowocześniejsze tarcze SQAir10. Podczas targów można było również zdobyć wszelkie wyjaśnienia dotyczące uzyskania patentu strzeleckiego czy pozwoleń na broń palną sportową i broń palną kolekcjonerską.
Z kolei na zewnątrz, fani aktywności wśród których nie zabrakło też dzieci, mierzyli się z dzikim biegiem HUNT RUN Kraków.
W ofercie wystawienniczej znajdowały się m.in.: sprzęt obozowy i bushcraftowy, pojazdy terenowe, elektronika i sprzęty przydatne w lesie i survivalu, broń, amunicja, sprzęt optyczny, noże i narzędzia, odzież myśliwska i outdoorowa, akcesoria dla psów, ozdoby i biżuteria, a także artykuły spożywcze.
Sowy i ptaki drapieżne
Bardzo dużą popularnością wśród gości targów cieszyły się sowy i ptaki drapieżne, które na Hunt Expo miały swoje honorowe miejsce. Symbolem tegorocznej edycji targów była sowa zwana pójdźką. Wśród atrakcji targów znalazły się: prelekcje na temat badań ornitologicznych, pokazy Sokolników, wystawa zdjęć sów znakomitego polskiego fotografika przyrody, filmowca i podróżnika Włodzimierza Puchalskiego oraz wystawa fotografii na płótnie autorstwa Marty Pietrzyk z udziałem jej autorskich strojów i pięknych zwierząt - sów, jastrzębi, jeleni, koni, ukazująca oszałamiające portrety bratających się ludzi z naturą w krajobrazie.
Śmieciowe jedzenie zabiera pamięć
