MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Targi Hunt Expo w Krakowie z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Blisko 9 tysięcy zwiedzających i 150 wystawców

Aleksandra Łabędź
Aleksandra Łabędź
Targi Hunt Expo w Krakowie z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Blisko 9 tysięcy zwiedzających i 150 wystawców
Targi Hunt Expo w Krakowie z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Blisko 9 tysięcy zwiedzających i 150 wystawców Wojciech Matusik
Tegoroczna, trzecia już edycja targów Hunt Expo w Krakowie cieszyła się dużym zainteresowaniem. W dniach 19-21 kwietnia na targach łowieckich pojawiło się blisko 8,7 tys. zwiedzających i 150 wystawców. W ubiegłym roku z kolei targi odwiedziło 7,7 tys. osób, a swoje stoiska przygotowało 116 wystawców. W tym roku na gości czekał ogrom różnorodnych atrakcji, a wśród nich ciekawe wykłady, suto zastawione stoiska z odzieżą, bronią, elektroniką i sprzętem przydatnym w lesie. Goście mogli również degustować przeróżne potrawy, a także wyposażyć się w najwyższej klasy sprzęt. Dzieci z kolei z ciekawością zaglądały na stoisko przygotowane przez Polski Związek Łowiecki, gdzie brały udział w konkursach i dzieliły się swoją wiedzą na temat przyrody.

Coraz większe zainteresowanie

Tegoroczna edycja targów łowieckich - Hunt Expo to przede wszystkim dodatkowa hala i nowa strefa tematyczna. Ze względu na rosnące z roku na rok zainteresowanie wydarzeniem i jego dynamiczny rozwój, oprócz dodatkowej przestrzeni, przygotowano również obok stref: łowieckiej, leśnej i survivalowej - również nową strefę tematyczną, czyli strzelectwo sportowe.

W bieżącym roku targi odwiedziło 8694 zwiedzających, a swoje stanowiska na powierzchni 2230 mkw przygotowało 150 wystawców. Dla odwiedzających przygotowano również 56 godzin różnorodnego programu.

Dla porównania w ubiegłym roku w dniach 14-16 kwietnia targi odwiedziło 7787 osób, a na powierzchni 1769 mkw stoiska przygotowało 116 wystawców. Ubiegłoroczny program to 32 godziny.

Z kolei pierwsza edycja targów - Targi Łowiectwa i Wędkarstwa w Krakowie w dniach 22-23 kwietnia 2022 roku to: 3135 zwiedzających, 906 mkw powierzchni wystawienniczej, 70 wystawców i 27 godzin programu.

Honorowi goście

W uroczystym otwarciu targów uczestniczyli m.in.: Łowczy Krajowy Eugeniusz Grzeszczak i Prezes Naczelnej Rady Łowieckiej Marcin Możdżonek, Dyrektor RDLP w Krakowie Piotr Kempf, przedstawiciele władz naczelnych PZŁ, z wiceprezesami NRŁ Rafałem Ciszewskim i Tomaszem Nowakiem, Łowczy Okręgowy w Krakowie Aleksandra Dzięcioł i łowczowie okręgowi z okręgów PZŁ południowej Polski, goście oraz myśliwi z różnych regionów kraju.

Swoje stanowisko przygotował Polski Związek Łowiecki, na którym urządzono pokazy sokolnicze, pokazy zabytkowej broni, a także boksy edukacyjne i wydawnicze. Przez cały czas targów można było skorzystać z poczęstunku wyrobami z dziczyzny. Diany z najmłodszymi uczestnikami prowadziły zajęcia przyrodnicze i konkursy z nagrodami. Na telebimie wyświetlano prezentacje z życia Związku i łowieckich wydarzeń kulturalnych w okręgu.

Przedstawiciele komisji ZO PZŁ w Krakowie: Komisji Diana PZŁ, Promocji Łowiectwa, Kultury Łowieckiej, Sokolniczej i Kynologicznej oraz Komisji Łuczniczej służyli pomocą, udzielali informacji na temat różnych aspektów łowiectwa. W przygotowaniu targów i stoiska reprezentującego PZŁ brali udział członkowie ZO PZŁ i komisji problemowych pod czujnym okiem Łowczego Okręgowego Aleksandry Dzięcioł.

Stoisko przygotowały również Lasy Państwowe, Dyrekcja Regionalna w Krakowie oraz Wydział Leśny Uniwersytetu Rolniczego, którego Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Hagard” uświetniał występami wszystkie dni targów. Dodatkowo pokazy mody oraz występ artystyczny „Echa dawnych łowów w pieśni i poezji polskiej” został zaprezentowany przez Myśliwską Grupę Kostiumową „Knieje”. Na targach nie zabrakło także wymiany myśli intelektualnej na tematy łowieckie, zorganizowano debaty tematyczne oraz konkurs wiedzy łowieckiej.

Debaty i wystawy psów

Podczas tegorocznej edycji targów odwiedzający mogli wziąć udział w debatach na ważne dla branży tematy. Sympatycy wystaw psów rasowych mieli także niebywałą okazję by podziwiać psy ras myśliwskich. Nie zabrakło też chętnych by spróbować swoich sił w nowości, która pojawiła się na targach, czyli w sprawdzeniu swoich umiejętności na dostępnych dla różnych typów broni torach strzeleckich. M.in. dostępna była strzelnica pneumatyczna wyposażona w najnowocześniejsze tarcze SQAir10. Podczas targów można było również zdobyć wszelkie wyjaśnienia dotyczące uzyskania patentu strzeleckiego czy pozwoleń na broń palną sportową i broń palną kolekcjonerską.

Z kolei na zewnątrz, fani aktywności wśród których nie zabrakło też dzieci, mierzyli się z dzikim biegiem HUNT RUN Kraków.

W ofercie wystawienniczej znajdowały się m.in.: sprzęt obozowy i bushcraftowy, pojazdy terenowe, elektronika i sprzęty przydatne w lesie i survivalu, broń, amunicja, sprzęt optyczny, noże i narzędzia, odzież myśliwska i outdoorowa, akcesoria dla psów, ozdoby i biżuteria, a także artykuły spożywcze.

Sowy i ptaki drapieżne

Bardzo dużą popularnością wśród gości targów cieszyły się sowy i ptaki drapieżne, które na Hunt Expo miały swoje honorowe miejsce. Symbolem tegorocznej edycji targów była sowa zwana pójdźką. Wśród atrakcji targów znalazły się: prelekcje na temat badań ornitologicznych, pokazy Sokolników, wystawa zdjęć sów znakomitego polskiego fotografika przyrody, filmowca i podróżnika Włodzimierza Puchalskiego oraz wystawa fotografii na płótnie autorstwa Marty Pietrzyk z udziałem jej autorskich strojów i pięknych zwierząt - sów, jastrzębi, jeleni, koni, ukazująca oszałamiające portrety bratających się ludzi z naturą w krajobrazie.

Śmieciowe jedzenie zabiera pamięć

emisja bez ograniczeń wiekowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska