https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tarnów. Zmiana w klasterze. Komu fotel prezesa?

Łukasz Winczura
Andrzej Wyrobiec jest tymczasowym prezesem Tarnowskiego Klastera Przemysłowego. Kieruje również radą nadzorczą
Andrzej Wyrobiec jest tymczasowym prezesem Tarnowskiego Klastera Przemysłowego. Kieruje również radą nadzorczą Archiwum
Zmiany w Tarnowskim Klastrze Przemysłowym. Magdalena Gadecka-Bukało nie jest już prezesem spółki. Jej obowiązki przejął Andrzej Wyrobiec, który jest też szefem rady nadzorczej.

Magdalena Gadecka Bukało kierowała klasterem o października 2015 roku. Dotychczasowa prezes od kilku dni przebywa na urlopie macierzyńskim. Do czasu wyłonienia jej następcy, co może nastąpić już podczas najbliższego posiedzenia rady nadzorczej, która zaplanowana jest na 24 stycznia, obowiązki prezesa będzie pełnił przewodniczący rady nadzorczej Andrzej Wyrobiec.

54-latek to znany polityk. Pochodzi z Chrzanowa. Ukończył historię i dziennikarstwo na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W swoim doświadczeniu zawodowym ma m.in. kierowanie Klubem pod Jaszczurami oraz szefowanie studenckiemu festiwalowi piosenki. Prowadził też własną agencję reklamową. Ostatnio pracował jako prezes Parku Śląskiego w Chorzowie. Zasiadał w radach nadzorczych Portu Lotniczego Balice oraz Radia Kraków. Od 2002 roku działa w Platformie Obywatelskiej. Jest postrzegany jako człowiek Donalda Tuska. W partii był skarbnikiem oraz sekretarzem generalnym. Między 2014 a 2015 był wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego. Do rady nadzorczej tarnowskiego klastra trafił w kwietniu ubiegłego roku.

Odejście Magdaleny Gadeckiej-Bukało uruchomiło lawinę spekulacji, kto mógłby zająć jej miejsce. Kolejka chętnych do objęcia fotela w dworku na rogu ulic Rejtana i Słowackiego zaczyna się wydłużać. W układankach najczęściej pada nazwisko radnego Roberta Wardzały (PO), który obecnie pełni funkcję prezesa Małopolskiego Regionalnego Funduszu Poręczeniowego. Ale że jest to instytucja podległa zarządowi województwa małopolskiego, który w całości jest obecnie w rękach PiS, oraz MARR, może się on w każdej chwili spodziewać dymisji.

Z naszych informacji wynika, że z kandydatury Wardzały nie jest zbyt zadowolony prezydent Roman Ciepiela. W sytuacji, gdyby były poseł wygrał konkurs, jego miejsce w radzie zająłby Grzegorz Światłowski, który nie kryje niechęci do prezydenta.

- Rozmawiamy z prezydentem o wszystkich ważnych sprawach dotyczących miasta. Zajmuję się obecnie wspieraniem przedsiębiorczości. I miedzy innymi w tym zakresie chcę pracować dla Tarnowa. Myślę, że lada chwila uzgodnimy wspólnie formułę w jakiej będziemy realizować założone cele dla miasta - mówi Robert Wardzała.

Na giełdzie nazwisk pojawiają się też szef Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Leszek Nowicki oraz była radna PO i SLD - Małgorzata Mękal. Być może ze spółką zechce się związać na dobre Andrzej Wyrobiec. Właścicielem 99,7 proc. udziałów w TKP jest Gmina Miasta Tarnowa.

ZOBACZ KONIECZNIE

ZOBACZ KONIECZNIE

WIDEO: Jak smog wpływa na zdrowie?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 8

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

B
Brawo
Brawo!
W
WIT
To ja tylko proste pytanko - skoro jest taka wielka kolejka chętnych to ile wynosi wynagrodzenia Prezesa Zarządu i członków Zarządu oraz dlaczego nikt nie rozważa kwestii merytorycznych tylko powiązania partyjne?
Myślę że wyborców i mieszkańców Gminy Miasta Tarnów interesuje przede wszystkim program w perspektywie minimum 4-5 lat. Prosimy o informacje jaki program przedstawiają poszczególni kandydaci/kandydatki i co z tego pozytywnego ma wyniknąć dla lokalnego biznesu i mieszkańców.
Nie tylko miejsca pracy się liczą, choć to niezmiernie ważne ale również podatki jakie zostaną wpłacone do kasy Miasta poprzez partycypację w podatku od osób prawnych CIT ponad 6%.

Panie Redaktorze proszę rozwinąć temat-niech kandydaci będą merytoryczni a nie tylko polityczni. Niech pokażą dlaczego to właśnie ta a nie inna osoba ma zostać Prezesem TKP. Chętnie przeczytam jakie propozycje maja dla nas wskazani kandydaci. Osobiście nie ma dla mnie znaczenia kto będzie prezesem ale jakie działania chce wdrożyć tak aby za 4-5 lat TKP był znany ze swoich działań na rzecz rozwoju biznesu minimum w połowie Polski jak nie w całej a inwestorzy będą się ustawiali w kolejce do gabinetu Prezesa celem podpisania obustronnie intratnej Umowy Inwestycyjnej.
Chyba o to chodzi a nie tylko o "Fotel" - prawda szanowni kandydaci???

Niech to będzie transparentne a nie okraszone układami - tak aby za kilka lat można było rozliczyć czy Zarząd z Prezesem na czele wykonał zaplanowane prace wskazane w merytorycznym programie rozwoju czy jednak nie i należy go odwołać bez wypłacania żadnych premii.

Prosiliście nas Panowie i Panie aby iść do urn - poszliśmy i oddaliśmy swój głos - teraz chcemy transparentnego działania i merytorycznego Zarządu a nie układów!!!
g
gigi
Andrzej Wyrobiec jest najlepszą kandydaturą. Przede wszystkim nie jest uwikłany w tarnowskie układziki, które szkodzą temu miastu.
j
j23 nadal nadaje
wardzała znany i doświadczony manager:)))
tarnowska wersja misiewicza.......
j
jasiu z tarnówka
Oczywiscie nikogo nie obchodzi co z tego dla tego konającego miasteczka wyniknie..
wazne by sie dobrze i wygodnie usadzic na budżetkowym krzeselku i udawac madrego....
a miasteczko niegdys zwane tarnowem powoli szarzeje..pustoszeje......kto może wyjeżdza..
brawo dla nieudaczników pt tarnowska rada
S
Sandał
TRAGEDIA ! kiedy skończy się obstawianie żłobu kolesiami ? słyszałem jaka awantura była z Misiewiczem, POpaprańcy dostawali zadyszki a teraz co mają do powiedzenia ?
F
Filuśka
Żadna z tych kandydatur nie spełnia jednemu kryterium!
NIE ma bladego pojęcia !
p
patriota
czasy komuny się skończyły...a mianowanie na prezesa, dyrektora z klucza partyjnego zostało......i to jest wolny kraj?....
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska