Magdalena Gadecka Bukało kierowała klasterem o października 2015 roku. Dotychczasowa prezes od kilku dni przebywa na urlopie macierzyńskim. Do czasu wyłonienia jej następcy, co może nastąpić już podczas najbliższego posiedzenia rady nadzorczej, która zaplanowana jest na 24 stycznia, obowiązki prezesa będzie pełnił przewodniczący rady nadzorczej Andrzej Wyrobiec.
54-latek to znany polityk. Pochodzi z Chrzanowa. Ukończył historię i dziennikarstwo na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W swoim doświadczeniu zawodowym ma m.in. kierowanie Klubem pod Jaszczurami oraz szefowanie studenckiemu festiwalowi piosenki. Prowadził też własną agencję reklamową. Ostatnio pracował jako prezes Parku Śląskiego w Chorzowie. Zasiadał w radach nadzorczych Portu Lotniczego Balice oraz Radia Kraków. Od 2002 roku działa w Platformie Obywatelskiej. Jest postrzegany jako człowiek Donalda Tuska. W partii był skarbnikiem oraz sekretarzem generalnym. Między 2014 a 2015 był wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego. Do rady nadzorczej tarnowskiego klastra trafił w kwietniu ubiegłego roku.
Odejście Magdaleny Gadeckiej-Bukało uruchomiło lawinę spekulacji, kto mógłby zająć jej miejsce. Kolejka chętnych do objęcia fotela w dworku na rogu ulic Rejtana i Słowackiego zaczyna się wydłużać. W układankach najczęściej pada nazwisko radnego Roberta Wardzały (PO), który obecnie pełni funkcję prezesa Małopolskiego Regionalnego Funduszu Poręczeniowego. Ale że jest to instytucja podległa zarządowi województwa małopolskiego, który w całości jest obecnie w rękach PiS, oraz MARR, może się on w każdej chwili spodziewać dymisji.
Z naszych informacji wynika, że z kandydatury Wardzały nie jest zbyt zadowolony prezydent Roman Ciepiela. W sytuacji, gdyby były poseł wygrał konkurs, jego miejsce w radzie zająłby Grzegorz Światłowski, który nie kryje niechęci do prezydenta.
- Rozmawiamy z prezydentem o wszystkich ważnych sprawach dotyczących miasta. Zajmuję się obecnie wspieraniem przedsiębiorczości. I miedzy innymi w tym zakresie chcę pracować dla Tarnowa. Myślę, że lada chwila uzgodnimy wspólnie formułę w jakiej będziemy realizować założone cele dla miasta - mówi Robert Wardzała.
Na giełdzie nazwisk pojawiają się też szef Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Leszek Nowicki oraz była radna PO i SLD - Małgorzata Mękal. Być może ze spółką zechce się związać na dobre Andrzej Wyrobiec. Właścicielem 99,7 proc. udziałów w TKP jest Gmina Miasta Tarnowa.
ZOBACZ KONIECZNIE
ZOBACZ KONIECZNIE
WIDEO: Jak smog wpływa na zdrowie?
