
W Krakowie jemy obwarzanki
Obwarzanek w świadomości mieszkańców Krakowa i osób przyjeżdżających z innych terenów Polski jawi się jako tradycyjny wyrób krakowski. Obwarzanek krakowski jest stałym "gościem" Święta Chleba - imprezy cyklicznie odbywającej się w Krakowie już od 2004 r. Natomiast od 28 listopada 2006 roku "obwarzanek krakowski" jest na liście produktów tradycyjnych z województwa małopolskiego w kategorii wyrobów piekarniczych i cukierniczych, a 30 października 2010 trafił na listę produktów chronionych Unii Europejskiej.

Okno Świętego
To adres, który podawał Ojciec Święty Jan Paweł II - miejsce spotkań z krakowską młodzieżą, ale również wiernymi z wielu innych miejsc Polski, podczas Jego pielgrzymek do Ojczyzny.
Franciszkańska to miejsce, które wielu ludziom kojarzy się z postacią Papieża Jana Pawła II. "Okno papieskie" przy ul. Franciszkańskiej 3 nad bramą wjazdową do pałacu biskupiego w Krakowie. W tym miejscu odbywały się nieformalne spotkania z wiernymi podczas pielgrzymek Papieża do Polski. W tym miejscu po śmierci wielkiego Papieża Polaka żegnały go tłumy wiernych. Również obecnie, w dniu rocznicy śmierci Jana Pawła II, przed jego oknem gromadzą się tłumy ludzi.

Salon Krakowa
Rynek krakowski to plac w centrum miasta, który powstał na podstawie aktu lokacyjnego wydanego przez Bolesława Wstydliwego w 1257 r. Jest on największym wśród rynków miast europejskich - ma 40 tys. metrów kwadratowych i nazywany jest "salonem Krakowa".

Prawie metro
Jeśli ktoś chce poczuć się w Krakowie jak w namiastce moskiewskiego metra koniecznie powinien przejechać się tramwajem, który jedzie przez tunel pod Galerią Krakowską. To zaledwie 3 przystanki, ale wrażenia są niesamowite. Takim "prawie metrem" można się przejechać tylko w Krakowie.