MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mateusz Pietras
Mecz Iga Świątek - Cori ''Coco'' Gauff.
Mecz Iga Świątek - Cori ''Coco'' Gauff. PAP/EPA/YOAN VALAT
Rozstawiona z numerem pierwszym Iga Świątek zagra z trzecią rakietą świata Cori ''Coco'' Gauff w półfinale turnieju wielkoszlemowego French Open. Faworytką spotkania jest Polka, która dziesięciokrotnie znajdowała sposób na 20-letnią Amerykankę. Z kolei mistrzyni US Open tylko raz pokonała 23-latkę. W przeszłości obie tenisistki mierzyły się w finale tej imprezy. Lepsza okazała się wtedy Świątek, wygrywając 6:1, 6:3. Gauff grała również w finale debla. Dla Polki to okazja na awans do piątego finału Wielkiego Szlema w karierze, a czwartego w stolicy Francji. Zapraszamy na naszą relację LIVE.

Iga Świątek w kierunku trzeciego finału z rzędu w turnieju French Open.

Trzykrotna mistrzyni French Open postara się po raz trzeci z rzędu znaleźć się w finale wielkoszlemowym rozgrywanym na kortach Rolanda Garrosa. W swoim czwartym półfinale na paryskiej ,,mączce'' zmierzy się z Amerykanką Coco Gauff. Do tej pory każda 1/2 finału w Paryżu w wykonaniu Polki przechodziła bez zarzutu. W trzech spotkaniach nie straciła ani jednego seta, a tylko raz mierzyła się w tie-breaku. Dla Polki to szósty półfinał Wielkiego Szlema. Na ten moment przegrała tylko w Australii.
16:5506.06.2024

Iga Świątek - Cori ''Coco'' Gauff 6:2, 6:4

Koniec. Polka wykorzystała czwartą piłkę meczową!

16:4106.06.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 6:2, 5:4

Iga Świątek nie wykorzystała dwóch piłek meczowych. W kluczowych momentach to Gauff miała inicjatywę w wymianach. Był to najdłuższy gem liczący około 12 minut.

16:2906.06.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 6:2, 5:3

Polka utrzymała serwis. Teraz Polka podczas returnu może zamknąć spotkanie.

16:2306.06.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 6:2, 4:3

Drugie przełamanie z rzędu dla Polki. Świątek napędzona zwycięskimi punktami i dobrym okresem gry jest dwa gemy od awansu do finału.

16:2206.06.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 6:2, 3:3

Drugi wygrany gem z rzędu stał się faktem. Determinacja Polki nie ma sobie równych.

16:1506.06.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 6:2, 2:3

Przełamanie powrotne. Piłka po siatce upadła na aut, co oznaczało utratę serwisu przez Gauff. Za chwilę Polka może doprowadzić do remisu w drugim secie.

16:1306.06.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 6:2, 1:3

Niestety pierwszy stracony serwis przez Igę. W trakcie gema doszło do wymiany zdań między Gauuf, Świątek, a arbiter. Ostatnia z wymienionych przyznała punkt Polce, co nie spodobało się Amerykance, która poczuła się skrzywdzona.

16:1106.06.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 6:2, 1:2

Amerykanka pewnie wygrała przy własnym podaniu i ponownie wyszła na prowadzenie.

15:5906.06.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 6:2, 1:1

Nieudany ''drop shot'' Amerykanki spowodował wyrównanie na tablicy wyników w drugim secie.

15:5506.06.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 6:2, 0:1

Był to gem długi jak i walki. Prowadząca po raz pierwszy Gauff dwukrotnie popisała się asem serwisowym jak i dwa razy popełniła błąd serwisowy. Polka w pewnym momencie miała okazję na zdobycie ''breaka''.

15:4706.06.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 6:2

Dobrze podająca w tym gemie Polka, a co najważniejsze świetnie poruszająca się po korcie i pewnie uderzająca nie dała żadnych szans rywalce.

15:4206.06.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 5:2

Lepszy procent pierwszego podania przyniósł Gauff drugiego gema w tym secie. Lada moment o wygrany set powalczy Polka, która będzie serwowała.

15:4006.06.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 5:1

Pierwszy gem wygrany na sucho''. Pełna dominacja Polki. Nie brakowało wspaniałej wymiany zakończonej zwycięstwem  Biało-Czerwonej.

15:3406.06.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 4:1

Mamy przewagę podwójnego przełamania. Kłopoty przy podaniu, brak pierwszego podania oraz błąd z bekhendu trafiony w siatkę Gauff dał Polce przełamanie.

15:2506.06.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 3:1

Kolejny długi gem serwisowy w wykonaniu Polki, kolejna szansa dla rywalki na przełamanie. Jednak w najważniejszych momentach inicjatywa w wymianach należała do Świątek. Polka dwukrotnie popełniła błąd opuszczając linię końcową. W obu przypadkach miało to miejsce przy punkcie, który mógł zakończyć gema numer 4.

15:2206.06.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 2:1

Po ponad sześciominutowym gemie przyszedł na krótszy jak do tej pory gem. Dobrze podająca rywalka wygrała pierwszy gem w tym meczu i utrzymuje kontakt z Igą. Polka popełniła niewymuszone błędy z forhendu oraz bekhendu.

15:1706.06.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 2:0

Pomimo ''breaka'' dla returnującej, serwująca Polka znakomicie wybrnęła z trudnej sytuacji, wykorzystując podanie jak i słabszą stronę forhendową Amerykanki.

15:0906.06.2024

Iga Świątek - Coco Gauff 1:0

Nie najlepiej inauguracyjnego gema rozpoczęła serwująca Amerykanka, która rozpoczęła od niewymuszonego błędu. Następnie szwankował serwis. - Bardzo dobrze korzystała z tego Polka. Przy 30:15 wygrała najdłuższą w tym gemie podanie, a ''winnerem'' z bekhendu doprowadziła do pierwszego ''breaka''. Chwilę potem nieudany wolej Gauff dał Polce prowadzenie.