Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tłumy na Międzynarodowej Wystawie Rolniczej Agroporomocja

Iwona Kamieńska
Koło Gospodyń Wiejskich z Tęgoborza w gminie Łososina Dolna zachwyciło jurorów pierogami z kapustą i skwarkami, żurkiem, polewką z suszonych śliwek i ciastem ze śliwkami
Koło Gospodyń Wiejskich z Tęgoborza w gminie Łososina Dolna zachwyciło jurorów pierogami z kapustą i skwarkami, żurkiem, polewką z suszonych śliwek i ciastem ze śliwkami Iwona Kamieńska
Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agroporomocja, której tradycyjnie patronuje medialnie "Gazeta Krakowska", przyciągnęła do Nawojowej kilkadziesiąt tysięcy gości z całego kraju, ale również z zagranicy.

Czytaj także:

Organizatorom imprezy z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, jak też wystawcom i zwiedzającym sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. Stoiska wystawowe (a było ich prawie pół tysiąca), przeżywały oblężenie.

Każdy chciał próbować wędlin od "Szubryta" wyróżnionych Godłem Promocyjnym Teraz Polska oraz przysmaków z "Bacówki" i od "Dominika". Delektowali się nimi honorowi goście Agropromocji, a w tym gronie byli m.in. wicemarszałkowie Wojciech Kozak i Stanisław Sorys, wicewojewoda Andrzej Harężlak i starosta Jan Golonka.

Zanim jednak wszyscy ruszyli do zwiedzania i degustacji przysmaków, na dziedzińcu Zespołu Szkół Rolniczych uhonorowano zasłużonych rolników i pracowników służb wspierających rolnictwo. Decyzją prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi udekorowani zostali Grażyna Filip, Władysław Korbelak, Teresa Migdał, Kazimiera Pasterska-Koc, Henryk Pałka i Władysław Salamon. W Małopolskiej Agrolidze w kategorii firm mistrzem został "Huzar" z Nowego Sącza. Mamy też innych laureatów z Sądec-czyzny oraz ziemi limanowskiej i gorlickiej.

W kategorii "rolnik" wicemistrzami są Andrzej Bednarek z Michalczowej oraz Anna i Tadeusz Ślazykowie ze Słopnic. Najlepszym gospodarswem agroturystycznym Małopolski ogłoszono gospodarstwo Anny i Janusza Kasztelewiczów ze Stróż. Miejsce trzecie wywalczyła Danuta Warszawska-Głąb z Chyszówek koło Limanowej. W gronie wyróżnionych są też m.in. Agnieszka Grygierek i Andrzej Adamkiewicz z Uścia Gorlickiego, Czesław Kaim z Rupniowa oraz Irena i Paweł Szewczykowie z Kobyłczyny koło Limanowej. Wśród nagrodzonych gospodarstw ekologicznych znalazły się prowadzone przez Halinę Wójcik z Łukowicy, przez Jana Ciuryka z Gładyszowa, Adama Kołodzieja z Łętowego, Mateusza Stasika z Mochnaczki Wyżnej i Bogusława Sławętę z Kamionki.

W konkursie potraw regionalnych miejsce drugie zyskało Stowarzyszenie Pogranicza z Ropy, trzecie - Koło Gospodyn Wiejskich z Tęgoborza, czwarte - Stowarzyszenie Nasza Ziemia z Zagorzyna, a piąte- gospodynie wiejskie ze Starej Wsi.
\

Serwis Wybory 2011: Najświeższe informacje wyborcze z Małopolski!

Weź udział w akcji Chcemy Taniego Paliwa! **Podpisz petycję do rządu**

Mieszkania Kraków. Zobacz nowy serwis

Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska