
Około roku 1964 tak wyglądała Biblioteka Jagiellońska przy alei Mickiewicza 22 i jej otoczenie. W latach 60. trwał drugi etap budowy obiektu biblioteki, który składał się z gmachu wysokiego (9 kondygnacji) oraz niskiego (4 kondygnacje). W tamtym czasie powiększony został niski gmach.

Stadion KS "Cracovia" spłonął 16 grudnia 1963 roku, podpalony przez nieznanych sprawców. Nowy obiekt otwarto w 1966 roku. Pod koniec lat 60. odbudowano tor kolarski. To zdjęcie stadionu przy ul. Kałuży pochodzi z około 1969 roku.

Kino Kijów (na pierwszym planie) powstało jako element jednego zespołu z hotelem Cracovia (w głębi). To obiekty zaliczane do czołowych osiągnięć polskiej architektury lat 60. Autorem projektu jest Witold Cęckiewicz.
Jakie jeszcze inwestycje trwały w tamtym czasie? Leszek Grabowski wspomina, że niedługo po otwarciu ekskluzywnego hotelu Cracovia, "może w 1967 roku, w sąsiedztwie hali Wisły uruchomiony został
otwarty basen, jeden z trzech w okolicy, obok pływalni Cracovii i Wawelu. W 1963 roku został oddany do użytku Dom Turysty, a w 1964 roku uruchomiona została, niestety tylko na krótko, bo na ledwie dwa lata, kolejka na Bielany, którą nie zdążyłem się nawet przejechać". Wcześniej natomiast, na początku lat 60., powstało sztuczne lodowisko koło hali Targowej na Grzegórzkach.

Widok z ul. Mikołajskiej na kościół Mariacki, rok 1962 lub 1963.
W głębi widać auta, które wówczas mogły swobodnie wjeżdżać na Rynek. Decyzja o zamknięciu go dla ruchu samochodowego zapadła dopiero w 1979 roku.