5 z 12
Biało-czerwona bomba w kształcie samochodu? Czemu nie,...
fot. Szymon Starnawski

Robert Kubica

Biało-czerwona bomba w kształcie samochodu? Czemu nie, zwłaszcza, że taka powinna kojarzyć się z najlepszym polskim kierowcą wyścigowym. Kubica nie tylko świetnie zadebiutował w wyścigach długodystansowych (zwycięstwo w ELMS i prawie wygranie 24h Le Mans), lecz także udanie zastąpił Kimiego Raikkonena w dwóch wyścigach Formuły 1. Pokazał, że wciąż wie, jak prowadzić najszybsze pojazdy na świecie.

6 z 12
Choinka miała być obwieszona piłkami od siatkówki, ale w...
fot. Karolina Misztal

Aleksander Śliwka

Choinka miała być obwieszona piłkami od siatkówki, ale w lipcu plany... zbiły się jak bombki. Polacy znów zakończyli igrzyska w ćwierćfinale. Za to w maju ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała Ligę Mistrzów, a MVP finału został 26-letni przyjmujący.

7 z 12
Trzy wygrane turnieje, półfinał Wimbledonu, udział w...
fot. Przemyslaw Swiderski

Hubert Hurkacz

Trzy wygrane turnieje, półfinał Wimbledonu, udział w turnieju Masters. Bombka z 24-letnim tenisistą, który kończy rok na dziewiątym miejscu w rankingu ATP będzie jedną z tych, które lśnią najbardziej. Zwłaszcza, że gdzieś obok śmiało można umieścić jakąś nieco mniejszą z - także dziewiątą na świecie - Igą Świątek.

8 z 12
Żelastwa na naszej choince będzie dostatek. Druga...
fot. Pawel Relikowski / Polska Press

Anita Włodarczyk

Żelastwa na naszej choince będzie dostatek. Druga indywidualna bombka z olimpijczykiem należeć musi bowiem do już legendy rzutu młotem. 36-letnia lekkoatletka z Rawicza na trzecich igrzyskach zdobyła swój trzeci złoty medal (w Pekinie w 2008 r. po dyskwalifikacji dwóch zawodniczek złapanych na dopingu była czwarta). Ma już ich tyle samo, co Irena Szewińska. Także legendarna lekkoatletka zdobywała olimpijskie medale na czterech igrzyskach z rzędu. W 2024 r. w Paryżu Włodarczyk będzie mieć szansę na powtórkę tego wyczynu.

Pozostały jeszcze 3 zdjęcia.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Ziemia się sypie, pomnik w bazgrołach. Czy kopiec Wandy doczeka się rewitalizacji?

Ziemia się sypie, pomnik w bazgrołach. Czy kopiec Wandy doczeka się rewitalizacji?

Wschód nie taki daleki. O czym opowiadają współcześni artyści z Japonii?

Wschód nie taki daleki. O czym opowiadają współcześni artyści z Japonii?

W letnich butach, bez raków i czekana. Tak turyści zdobywali Rysy

W letnich butach, bez raków i czekana. Tak turyści zdobywali Rysy

Zobacz również

Deweloper rozwija dzielnicę. Powstało już ponad 3600 mieszkań

Deweloper rozwija dzielnicę. Powstało już ponad 3600 mieszkań

Idealne miejsca w Tatrach na szybki, wiosenny spacer. Bez tłumów i wielkiego wysiłku

Idealne miejsca w Tatrach na szybki, wiosenny spacer. Bez tłumów i wielkiego wysiłku