Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Kolejny kierunek inżynierski na uczelni w Oświęcimiu
To już 17 kierunek na oświęcimskiej uczelni i zarazem czwarty inżynierski. W jego ramach przyszli studenci będą mogli wybrać jeden z dwóch oferowanych modułów: inżynier inteligentnych systemów energetycznych w budownictwie lub inżynier urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Uczelnia spodziewa się, że nowy kierunek spotka się z zainteresowaniem.
- Rośnie zapotrzebowanie na wykształcone kadry w energetyce, w tym również związanej z odnawialnymi źródłami energii. Jest to szybko rozwijający się segment na rynku pracy. Uruchomienie tego kierunku przez naszą uczelnię jest więc wyjściem naprzeciw wspomnianemi zapotrzebowaniu - mówi Radosław Folga, prorektor ds. studenckich w Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu.
Będą to studia inżynierskie I stopnia, które potrwają trzy i pół roku. Właśnie rusza rekrutacja, a studia mają rozpocząć się wraz z nadchodzącym rokiem akademickim. Uczelnia zapewnia najlepsze warunki kształcenia. W ramach części praktycznej studenci będą mieć zajęcia m.in. w Ośrodku Doskonalenia Zawodowego ZIAD w Bielsku-Białej, który jest kluczową placówką szkoleniową dla branży energetycznej w Polsce. - To jedyny ośrodek na południu Polski, który posiada wewnętrzny oraz zewnętrzny poligon do prac pod napięciem - dodaje Radosław Folga.
Absolwenci kierunku energetyka odnawialna i zarządzanie energią znajdą pracę w firmach i przedsiębiorstwach instalujących i eksploatujących urządzenia energetyczne, w tym: w inteligentnych budynkach, rozdzielniach, czy zakładach przemysłowych, a także jako projektanci i konstruktorzy instalacji czy infrastruktury sieci energetycznych.
Dużo chętnych na pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne
Od nowego roku akademickiego na MUP w Oświęcimiu rozpoczną się ponadto studia na kierunku resocjalizacji. A z kierunków już prowadzonych przez uczelnię utrzymuje się duże zainteresowanie studiami pielęgniarskimi. Coraz więcej chętnych chce studiować ratownictwo medyczne i filologię angielską.
Uczelnia w Oświęcimiu stale wzbogaca swoje zaplecze dydaktyczne i naukowe, dzięki czemu studenci mają zapewnione świetne warunki kształcenia. W kwietniu oddany został do użytku trzeci - największy gmach uczelnianego campusu. Ma ok. 10 tys. m kw. powierzchni, czyli prawie tyle co dwa istniejące już obiekty. W przebudowanym obiekcie jest 280 pomieszczeń, m.in. sali wykładowych, ćwiczeniowych, przestronna sala konferencyjna na 200 osób.
Gmach, który otrzymał nazwę Collegium Inventorum - Budynek Odkrywców Wynalazców służy studentom kierunków inżynierskich oraz profilu medycznego obejmującego m.in. pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne i dietetykę.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Tak obecnie wygląda obwodnica Oświęcimia do drogi ekspresowej S1. Zdjęcia i film
- Wielki sukces Speed Club Brzeszcze podczas mistrzostw świata w Czechach
- Na Święcie Karpia dobrze się bawili, ale też i pomagali. WIDEO
- 100 lat OSP w Gorzowie, w gminie Chełmek. Historia (nie)zwykłych ludzi. WIDEO
- Wierzą, że marzenia spełniają się, jeśli tylko czegoś bardzo się pragnie
