Oznacza to, że pośpimy o godzinę krócej, a dokładniej, że doba będzie miała tylko 23 godziny. Dzięki temu jednak wieczorem o godzinę dłużej będziemy cieszyć się światłem dziennym.
Zegarki przestawimy o godzinie 2 na 3. Czasem letnim pocieszymy się do 30 października - wtedy znów wrócimy do zimowego. Dodajmy, że w Polsce czas zmieniamy od 1977 roku. Oprócz nas zegarki przestawia ok. 70 krajów, wśród nich wszystkie kraje europejskie, a także m.in. USA i Nowa Zelandia.
Jak zmiana czasu wpłynie na nasze organizmy? Zwykle przyzwyczajamy się do niej dopiero po kilku dniach.
Przypominamy też, że 26 marca o godz. 20.30 zgasną światła w krakowskich zabytkach, urzędach i hipermarketach. Nieoświetlone przez godzinę będą m.in. kopiec Kościuszki, Sukiennice, wieża Ratuszowa, kościół Mariacki, magistrat , IKEA, C.H. Plaza. Zgaszenie świateł nastąpi podczas "Godziny dla Ziemi" - międzynarodowej akcji na rzecz ograniczenia zmian klimatu. 26 marca o godz. 20.30 zgasną światła na najbardziej spektakularnych budowlach świata m.in. Wieży Eiffla, Pałacu Buckingham, Operze House w Sydney. Światła czasie pogaszą w tym także zwykli mieszkańcy wielu krajów. Symboliczne gaszenie światła przez miliony ludzi na całym świecie to apel o przeciwstawianie się najpoważniejszemu zagrożeniu naszej planety - emisji gazów cieplarnianych.
O gaszeniu świateł będzie przypominać akcja IKEA. Krakowianie, którzy w piątek i sobotę pojawią się w okolicach Rynku Głównego i w sklepie otrzymają ekologiczne podkładki "Eko-wafle" z propozycjami co można robić przez godzinę w ciemności.
Stop podwyżkom w MPK! Dołącz do naszego protestu
Polecamy w serwisie kryminalnamalopolska.pl: Kraków: pijany woźnica zabrał życie
Sportowetempo.pl. Najlepszy serwis sportowy
Skok do celu Adama Małysza: czytaj wszystko o ostatnim występie najlepszego polskiego skoczka