
Dodatkowo, ponieważ 11 listopada przypada święto, ten dzień jest całkowicie wyłączony z wyznaczenia terminów pochówkowych.

Aby zapobiec opóźnieniom przy realizacji pochówków, ZCK zatrudnił nowych grabarzy i nie wyklucza kolejnych przyjęć.

Fakt, że pandemia zbiegła się w czasie z corocznym sezonowym wzrostem zachorowań na grypę i inne infekcje, sprawia, że jednostka musi się liczyć z ewentualnością czasowej niedyspozycji pracowników. Zabezpieczenie realizacji usług grabarskich na wypadek uszczuplenia zespołu grabarskiego, choćby z powodu kwarantanny czy zwolnienia lekarskiego, jest w tych okolicznościach priorytetem. W trybie zapytania ofertowego wyłoniono firmę, która miałaby się zająć przygotowaniem miejsc pochówkowych. Prowadzone są też rozmowy ze środowiskiem kamieniarskim oraz zakładami pogrzebowymi w celu zintegrowania działań przy realizacji pochówków w gminie.

W ramach pomocy społecznej realizowanej przez MOPS organizowane są tzw. pochówki socjalne. Wkrótce będą one dokonywane na cmentarzu Podgórki Tynieckie, który niebawem ma zostać oddany do użytku. Liczba takich pochówków jest stosunkowo niewielka – średnio 15 na miesiąc. Operator spopielarni w Podgórkach Tynieckich, w związku ze zwiększoną liczbą realizowanych spopieleń, zwiększył zatrudnienie oraz wydłużył godziny otwarcia spopielarni (od godz. 6.00 do 18.00).