13 z 20
14 lipca...
fot. Tomasz Bolt/Polskapresse

14 lipca
Koncert Pearl Jam
Tauron Arena


W październiku 2020 roku minęło 30 lat od pierwszego koncertu Pearl Jam. Po dziesięciu albumach studyjnych, setkach wyjątkowych występów na żywo i oficjalnych bootlegów koncertowych zespół ciągle cieszy się uznaniem krytyków i sukcesem komercyjnym – sprzedał ponad 85 milionami albumów na świecie i w 2017 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

14 lipca 2022 r. zespół zagra w TAURON Arenie Kraków. To będzie jego druga wizyta w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce.

14 z 20
16 lipca...
fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press

16 lipca
Noc Jazzu
bezpłatne


Plenerowe sceny, muzealne dziedzińce i oczywiście klimatyczne kluby i kawiarnie

W Nowohuckim Centrum Kultury odbędą się trzy koncerty: standardów jazzowych, jazzu ukraińskiego oraz koncert Grażyny Auguścik z zespołem. W Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki odbędzie się między innymi koncert Kuby Więcka i Pauliny Przybysz oraz The Flash – pierwszej w Polsce formacji, która proponuje niekonwencjonalne połączenie rocka, muzyki drum’n’bass, jazzu i noise. Na dziedzińcu Muzeum Książąt Czartoryskich wystąpi Mr Krime & Bolan, w Sukiennicach Wolfgang Muthspiel Trio, a na dziedzińcu MOCAK-u Max Klezmer Band. Na zakończenie na Małym Rynku zobaczymy i usłyszymy Philip Lassiter Show. To tylko wybrane propozycje przygotowane w ramach 15. Krakowskiej Nocy Jazzu – szczegółowy program można znaleźć na stronie www.krakowskienoce.pl / Noc Jazzu.

Wstęp na wszystkie koncerty, jak zawsze, będzie bezpłatny. Na wybrane koncerty obowiązują jednak wejściówki − bezpłatne bilety wstępu na koncerty organizowane na dziedzińcu Muzeum Książąt Czartoryskich oraz w Sukiennicach będzie można odebrać od 11 lipca br. w Centrum Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11.

15 z 20
Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”...
fot. Andrzej Banas

Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”
16-31 lipca


Festiwal Tańców Dworskich to wydarzenie artystyczne, którego głównym celem są prezentacje związane z dziedzictwem tanecznym Krakowa, Polski, Europy, a nawet całego świata. Kultura tańców dworskich obecna w każdym kraju jest źródłem inspiracji do tworzenia widowisk i spektakli artystycznych sięgających do tradycji i praktyki zachowanej do dziś. Od wielu lat Kraków poprzez Festiwal i jego wydarzenia staje się światowym centrum tańca dworskiego skupiającym poszczególnych artystów, zespoły taneczne, muzyczne, teatralne, uczestników warsztatów oraz teoretyków i historyków tańca z różnych krajów.

Tegoroczna edycja Festiwalu będzie przebiegać wokół tematu komedii – baletu, istotnej formy dworskich widowisk łączących komedię i taniec.

Pierwszym wydarzeniem inaugurującym Festiwal Tańców Dworskich będzie spektakl Szachy w wykonaniu Baletu Cracovia Danza prezentowany na scenie przed Galerią Krakowską. To niezwykłe widowisko łączy w sobie fragmenty poematu Szachy Jana Kochanowskiego oraz pantomimę i tańce renesansowe ilustrujące tekst polskiego poety.

Nawiązując do tematyki festiwalu planujemy również zaprezentować na Rynku Głównym spektakl Baletu Cracovia Danza pt. Pan Molier prosi do tańca przygotowany specjalnie z okazji Roku Moliera na świecie. W tej panoramie choreografii stworzonych do komedii-baletów Moliera: Małżeństwo z musu, Mieszczanin Szlachcicem (J.B. Lully) i Chory z urojenia (M.A.Charpentier) oprócz zawodowych artystów wystąpią również uczniowie polskich państwowych szkół baletowych uczestniczący w festiwalowym master-class, a także specjalny gość Festiwalu Pierre-Francois Dollé.

Niezwykle widowiskowy, pełen humoru spektakl jest zarówno prezentacją form tanecznych z repertuaru noworodzącego się baletu barokowego, wzorca dla całej Europy, jak i fragmentów teatralnych w wykonaniu aktorów komedii del Arte z Trupy Komedianty.

Tradycyjnym wydarzeniem festiwalu, planowanym również w tej edycji będzie polonez poprowadzony przez Romanę Agnel i tancerzy Baletu Cracovia Danza dla obecnej na płycie rynku krakowskiego publiczności. Zorganizowany w sobotę, po wieczornym spektaklu będzie możliwością przeżycia wspólnego tańca i włączenia się obecnych na Rynku osób do wydarzeń festiwalowych.

W trakcie trwania Festiwalu przewidziane są również pokazy taneczne ożywiające najpiękniejsze miejsca Krakowa. Te krótkie formy taneczne w wykonaniu tancerzy Baletu Cracovia Danza wpisujące się w cykl Kraków tańcem malowany stworzone są wokół konkretnych tematów, lub postaci związanych z miejscem, gdzie są prezentowane.

Szczegółowy program na stronie internetowej: www.cracoviadanza.pl/festiwal/

16 z 20
Festiwal Krakowskie Miniatury Teatralne...
fot. Adam Jastrzebowski

Festiwal Krakowskie Miniatury Teatralne
18-24 lipca
Nowohuckie Centrum Kultury


epertuar tegorocznej edycji jest zróżnicowany – dzięki temu każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Organizatorzy zadbali o to, by w ciągu festiwalowego tygodnia było komediowo, musicalowo, poważnie i z dreszczykiem emocji. Do udziału w projekcie Krakowskie Forum Kultury zaprosiło teatry z Rzeszowa, Torunia i Warszawy. Wśród aktorów, którzy swym talentem ubogacą tegoroczną edycję KMT, znaleźli się między innymi Agata Kulesza, Przemysław Bluszcz i Ewa Ziętek, która w trakcie festiwalu będzie obchodziła jubileusz 50-lecia pracy artystycznej.

Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie krakowskieforum.pl.

Pozostały jeszcze 3 zdjęcia.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Oceniamy piłkarzy Cracovii za mecz z Legią Warszawa - pokaz mocy!

Oceniamy piłkarzy Cracovii za mecz z Legią Warszawa - pokaz mocy!

Kibice Legii Warszawa w Krakowie. Nie mieli powodów do radości

Kibice Legii Warszawa w Krakowie. Nie mieli powodów do radości

Jezioro Czorsztyńskie znów pełne wody. Przygotowania do sezonu mogą się rozpocząć

Jezioro Czorsztyńskie znów pełne wody. Przygotowania do sezonu mogą się rozpocząć

Zobacz również

Krakowskie reakcje na wyniki wyborów. "W drugiej turze będzie bardzo zacięty bój"

Krakowskie reakcje na wyniki wyborów. "W drugiej turze będzie bardzo zacięty bój"

Most Grunwaldzki cały w gruzie. Są dwie wiadomości: dobra i zła

Most Grunwaldzki cały w gruzie. Są dwie wiadomości: dobra i zła