Budowa obiektów firmy Moraj – producenta odzieży i bielizny, obecnego na rynku od ponad 25 lat – trwała dwa lata. W WSAG powstało nowoczesne centrum dystrybucji, mające 3300 mkw. powierzchni, zaprojektowane według najwyższych standardów środowiskowych (m.in. na dachu znajdują się panele fotowoltaiczne, pozyskujące energię słoneczną na potrzeby obiektu).
- Przede wszystkim świetna lokalizacja przy drodze ekspresowej S7 i bliska odległość od węzła Bieżanów, zdecydowały o atrakcyjności i ostatecznie również o wyborze tej właśnie lokalizacji. Już teraz odwiedzają nas nie tylko klienci z Krakowa czy Małopolski, ale również innych regionów Polski. Potwierdza to tylko słuszność naszej decyzji – zaznacza Mariusz Mokrzycki, prezes firmy Moraj.
W WSAG, którą utworzono przed siedmiu laty na obszarze mającym ok. 100 ha, działa już prawie 40 firm. Prym wiedzie spółka 7r, która w latach 2015-2021 wybudowała tam kompleks – dziewięć nowoczesnych obiektów (klasy A), o łącznej powierzchni 213,3 tys. mkw. Są także m.in.: fabryka Teekane, magazyny Answear.com oraz Medicine.
- W naszej strefie jest zatrudnionych obecnie ponad 2000 osób, powstają tam także kolejne miejsca pracy. Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej jest bardzo atrakcyjna, już praktycznie wszystkie jej tereny są zainwestowane – mówi wiceburmistrz Wieliczki ds. inwestycji Piotr Krupa.
Zainteresowanie inwestorów WSAG "Kokotów - Brzegi" jest od początku ogromne, stąd decyzja Wieliczki o poszerzeniu gminnego obszaru przemysłowego o tereny w Węgrzcach Wielkich.
W ciągu ostatnich trzech lat przygotowano tam pod przemysł – z pomocą dotacji unijnej - kolejnych w sumie ok. 150 ha terenu (po obu stronach A4). W ramach inwestycji powstały m.in. drogi wewnętrzne, kanalizacja, oświetlenie i monitoring, a także nowy szlak komunikacyjny – nazywany obwodnicą strefy - o długości ok. 1,5 km, prowadzący od ul. Szkolnej w Węgrzcach Wielkich do rejonu Kokotów – Brzegi).
Jak słyszymy w Urzędzie Miasta w Wieliczce, zainteresowanie inwestorów nową częścią strefy jest bardzo duże, zapytania do urzędu o możliwość lokowania tam zakładów, układ komunikacyjny itp. są na porządku dziennym.
Ponadto sporo firm kupiło już działki na tym obszarze od osób prywatnych (do gminy należy tam tylko niewielki teren, mający w sumie ok. 20 ha), a część tych przedsiębiorstw złożyło już wnioski o pozwolenia na budowę.
- Wielki horoskop na jesień. To będzie czas pełen zawirowań!
- Malowniczy zakątek pod Krakowem: zamek, jezioro z zaporą i piękne drewniane chaty
- Czadoman i Ewelina Lisowska w Wieliczce. Koncertowy jubileusz 150-lecia OSP
- Rok utrudnień drogowych pod Krakowem. Rusza przebudowa ważnej trasy
- Szykują nowy wariant przebiegu S7? Mieszkańcy mają obawy, samorządowcy ucinają temat
- Dożynkowe witacze w Gdowie: rolnicy, młyn, wóz drabiniasty. Jest i Tadeusz Kantor!
Nie będzie podwyżek ani dodatkowych benefitów dla pracowników
