W Wieliczce ruszają koncerty w ramach renomowanego cyklu „Popołudnie z Straussem”. Muzeum Żup Krakowskich organizuje je już od ćwierćwiecza. To uczta dla wielbicieli muzyki klasycznej
Koncert inaugurujący 25. sezon „Popołudni ze Straussem” odbędzie się 23 czerwca na dziedzińcu Zamku Żupnego (godz. 16). Wystąpią soliści Ewelina Szybilska (sopran) i Łukasz Gaj (tenor), którym będzie towarzyszyła Orkiestra Obligato. W programie utwory kompozytorów z dynastii Straussów oraz współczesnych im muzyków.
Kolejne „Popołudnia 2018” zaplanowano na: 29 lipca, 26 sierpnia i 30 września.
TO PIĘKNIE I BARDZO KULTURALNIE, GMINA MA KASĘ NA KONCERTY I INNE "WSPANIAŁE" WYDARZENIA KULTURALNE ! TYLKO MI NIC Z TEGO BO MIMO ŻE, MIESZKAŃCY KOPCÓW 2 W KOŹMICACH PRZEKAZALI GMINIE ZIEMIE POD DROGĘ ZA DARMO TO GMINA I TAK JEJ NIE PRZEJĘŁA I DROGA JEST JAK 32 LATA TEMU DO NICZEGO! TO JAK MAM NA TE KULTURALNE WYDARZENIA DOTRZEĆ ??? MOŻE BY TAK MNIEJ KASY NA TĄ WYDUMANĄ KULTURĘ A WIĘCEJ NA DROGI GMINNE ! BO INFRASTRUKTURA W GMINIE TO GMINNY OBOWIĄZEK! ZA TAKĄ JEDNĄ IMPREZĘ PODEJRZEWAM Z PÓŁ KM DROGI DLA MIESZKAŃCÓW (STARYCH MIESZKAŃCÓW CO LATAMI PŁACĄ PODATKI TAK SAMO JAK CI CO MAJĄ DYWANIKI ASFALTOWE !!!