Środowa awaria Facebooka i Messengera powoduje poważne trudności w komunikacji dla tysięcy użytkowników w Polsce i na świecie. Wśród zgłaszanych problemów są nie tylko kłopoty z logowaniem, ale także z ogólnym działaniem aplikacji.
Jednym z głównych utrudnień jest brak możliwości wysyłania wiadomości za pośrednictwem Messengera. Użytkownicy skarżą się, że wiadomości nie dochodzą do adresatów lub pojawiają się z dużym opóźnieniem.
Awaria nie ogranicza się jedynie do Messengera. Dotyczy również innych usług należących do Mety, takich jak Facebook, WhatsApp i Instagram. Użytkownicy mają problem z publikowaniem postów i połączeniami głosowymi.
Jak wynika z danych serwisu Downdetector, liczba zgłoszeń od polskich internautów zaczęła gwałtownie rosnąć po godzinie 19:00.
Meta, do której należą wszystkie dotknięte awarią aplikacje, potwierdziła problem na swoim oficjalnym koncie na platformie X.
Jesteśmy świadomi, że problem techniczny wpływa na możliwość dostępu niektórych użytkowników do naszych aplikacji. Pracujemy nad tym, aby wszystko wróciło do normy tak szybko, jak to możliwe i przepraszamy za wszelkie niedogodności.
Firma nie podała konkretnej przyczyny awarii ani przewidywanego czasu jej usunięcia.
