
NAJLEPSZY BILANS W DWUMECZU - WISŁA Z GEORGIĄ TBILISI (11:2)
Najlepszy bilans w dwumeczu uzyskała Wisła, kiedy w II rundzie eliminacyjnej o awans do Ligi Mistrzów rywalizowała z gruzińskim zespołem WIT Georgia Tbilisi. W pierwszym spotkaniu, 27 lipca 2004 roku, wygrała w Tbilisi 8:2, a w rewanżowym meczu, 4 sierpnia 2004 roku, zwyciężyła w Krakowie 3:0. Trenerem "Białej Gwiazdy" był wtedy Henryk Kasperczak (na zdjęciu).

NAJGORSZY BILANS W DWUMECZU - WISŁA Z HSV HAMBURG (0:5)
Najgorszy bilans w dwumeczu uzyskała Wisła, gdy w II rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów zmierzyła się z HSV Hamburg. W pierwszym spotkaniu, 15 listopada 1967 roku, przegrała w Krakowie 0:1, a w rewanżu, dwa tygodnie później w ówczesnej Republice Federalnej Niemiec, uległa rywalowi 0:4. W obu meczach w obronie "Białej Gwiazdy" występował m.in. Władysław Kawula (na zdjęciu).

NAJWYŻSZE ZWYCIĘSTWO - HUTNIK Z CHAZRI BUZOWNA BAKU (9:0)
Najwyższe zwycięstwo odniósł Hutnik, który w pierwszym meczu rundy przedwstępnej Pucharu UEFA, rozegranym 17 lipca 1996 roku w Krakowie, rozgromił kazachski zespół Chazi Buzowna Baku 9:0, choć do 65 minuty prowadził tylko 2:0. Po dwie bramki strzelili Dariusz Romuzga (na zdjęciu), Jerzy Wojnecki i Marek Zając, a po jednej Moussa Yahaya, Siergiej Szypowski i Bartłomiej Jamróz.

NAJWIĘKSZY SUKCES - WISŁA W ĆWIERĆFINALE PUCHARU EUROPY
Największym sukcesem był awans Wisły do ćwierćfinału Pucharu Europy w sezonie 1978/1979. Podopieczni trenera Oresta Lenczyka (na zdjęciu) w drodze do czołowej "ósemki" na Starym Kontynencie wyeliminowali Club Brugge KV (2:1 na wyjeździe, 3:1 u siebie) i Zbrojovkę Brno (2:2 na wyjeździe, 1:1 u siebie). W ćwierćfinale nie dali rady Malmoe FF (2:1 u u siebie, 1:4 na wyjeździe).