Eksperci firmy realizują już zajęcia dydaktyczne w ramach kierunku informatyka stosowana na Wydziale Mechanicznym PK. Dzielą się wiedzą z zakresu zaawansowanych metod analizy danych oraz uczenia maszynowego ze szczególnym uwzględnieniem zbiorów Big Data. W ostatnich latach specjaliści GE Medical Systems byli też promotorami kilkudziesięciu prac inżynierskich studentów PK, podejmujących tematy, które mają istotne znaczenie dla działalności grupy GE HealthCare.
- Z ogromną radością ogłaszamy rozpoczęcie oficjalnej współpracy edukacyjnej i badawczej z Politechniką Krakowską. Innowacyjna kooperacja pomiędzy GE HealthCare Polska a renomowaną instytucją akademicką ma na celu rozwijanie rozwiązań technologicznych oraz wspomaganie edukacji studentów w obszarach technologii medycznych. Jesteśmy przekonani, że ta synergia przyniesie innowacje, które przybliżą realizację wizji spersonalizowanej i precyzyjnej opieki zdrowotnej dostępnej dla każdego - mówi Marcin Karp, członek zarządu GE Medical Systems, dyrektor serwisu na północną część Europy Wschodniej.
Rektor Politechniki Krakowskiej prof. Andrzej Szarata podkreśla z kolei:
- Inżynieria już dziś staje się kluczowym elementem transformacji sektora medycznego. Nie tylko zwiększa efektywność diagnostyki i leczenia, ale także wpływa na poprawę dostępności opieki zdrowotnej. Zrównuje szanse, eliminując bariery i umożliwiając szybki dostęp do wysokiej jakości usług medycznych. Łączymy siły w branży, która ma przed sobą dalszy dynamiczny rozwój. Jego efekty mogą mieć wpływ na zdrowie i życie każdego z nas. Przypieczętowana właśnie współpraca GE Medical Systems Polska pozwoli studentom i naukowcom Politechniki Krakowskiej w tym rozwoju aktywnie i twórczo uczestniczyć - zaznacza rektor PK.
Dzięki podpisanemu porozumieniu studenci i pracownicy Politechniki Krakowskiej, szczególnie Wydziału Mechanicznego, będą mogli odbywać w oddziałach i zakładach produkcyjnych grupy kapitałowej GE HealthCare zajęcia w formie wycieczek dydaktycznych oraz specjalistycznych szkoleń. Firma oferuje też studentom praktyki i staże oraz możliwość uczestniczenia w wybranych swoich projektach. Przewiduje się również kontynuację współpracy na dobrze już sprawdzonych polach - rozszerzenie puli zajęć dydaktycznych prowadzonych przez specjalistów grupy kapitałowej GE HealthCare oraz dalsze podejmowanie w studenckich pracach dyplomowych rzeczywistych problemów inżynierskich pojawiających się w działalności firmy.
- Kontakt z nowoczesnymi rozwiązaniami z dziedziny oprogramowania związanego m.in. z inżynierią medyczną oraz analizami bardzo dużych zbiorów danych podniesie jakość kształcenia studentów Politechniki, zwłaszcza na kierunku informatyka stosowana. Pozwoli też na doskonalenie warsztatu badawczego naszych nauczycieli akademickich - wymienia dr hab. inż. Jacek Pietraszek, prof. PK, kierownik Katedry Informatyki Stosowanej Wydziału Mechanicznego PK, koordynator współpracy ze strony uczelni.
Umowa daje pracownikom PK możliwość udziału w innowacyjnych projektach naukowo-badawczych i badaniach jakościowych wyrobów firmy. Obie strony mogą liczyć na wzajemną wymianę wiedzy oraz doradztwo naukowo-badawcze. Celem porozumienia jest też wzajemna promocja działalności i osiągnięć - tak Politechniki, jak i GE HealthCare.
GE Medical Systems Polska Sp. z o.o. jest dostawcą innowacyjnych technologii i usług, które wyznaczają nowe standardy opieki medycznej. Spółka w Polsce jest częścią grupy GE HealthCare, która umożliwia klientom na całym świecie zwiększenie dostępności i jakości opieki medycznej przy jednoczesnym obniżaniu kosztów. W ramach swojej działalności firma GE Medical Systems Polska realizuje zadania: sprzedażowe, promocyjne i szkoleniowe.
- Gdzie są najdroższe, a gdzie najtańsze mieszkania w Krakowie? Ranking dzielnic 2024
- Najpiękniejsze pary z krakowskich studniówek! To one przyciągały wzrok
- Pistacjowe croissanty robią furorę w internecie! Gdzie można je zjeść w Krakowie?
- Zimowe wycieczki w Tatry z dziećmi. Zobaczcie łatwe i przyjemne szlaki w górach
Przełomowe odkrycie w recyklingu
