
Krzysztof Mazur, PiS
Szef Klubu Jagiellońskiego stał do tej pory na uboczu sceny politycznej pełniąc raczej rolę jej recenzenta, choć jest kojarzony z Jarosławem Gowinem, bo to wraz z nim zaangażował się w 2013 roku w tworzenie ruchu społecznego Godzina dla Polski, a potem partii Polska Razem. Teraz ma być kandydatem PiS i rywalizować z Bogdanem Klichem.

Rafał Komarewicz
Wiceprzewodniczący Rady Miasta i szef prezydenckiego klubu w radzie ma zamiast wystartować do Senatu jako kandydat niezależny. To wzbudza ogromne kontrowersje, bo PO jest w koalicji z prezydentem jackiem Majchrowskim i wystawia do Senatu Bogdana Klicha. Co ciekawe - prezydent Majchrowski poparł już Klicha.

Jacek Krupa, KO
Były marszałek województwa małopolskiego ma być kandydatem w okręgu podkrakowskim. Jacek Krupa był już posłem dwie kadencje (2005-2011), ubiegał się o trzecią – bezskutecznie. I to zarówno w 2011 jak i 2015 roku. Ale w 2014 roku został radnym małopolskiego sejmiku,a gdy marszałek Marek Sowa zasiadł w Sejmie, przejął po nim stanowisko gospodarza regionu. Karierę w polityce zaczynał już w latach 90. - był burmistrzem Skawiny (1990-98) i wicestarostą krakowskim (1998-2002) i starostą (2002 – 2005). Do Senatu startuje po raz pierwszy.

Marek Pęk, PiS.
Senator z okręgu podkrakowskiego będzie ubiegał się o reelekcję. Można powiedzieć, że do wielkiej polityki trafił nieco przypadkowo – za sprawą afery, którą wywołał jego ojciec Bogdan Pęk. To był senatorem z okręgu podkrakowskiego i w 2015 roku miał kandydować po raz kolejny. Ale wtedy pojawiły się zdjęcia Bogdana Pęka leżącego na korytarzu sejmowego hotelu. Bogdan Pęk nie wystartował w wyborach do Senatu (ale już w ubiegłym roku zdobył mandat radnego sejmiku), a zastąpił go syn Marek i wygrał. Wcześniej (w 2006 i 2014) Marek Pęk kandydował na radnego sejmiku i mandatu nie zdobywał.