Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybraliście najpopularniejszych wójtów i burmistrzów Małopolski

Nicole Makarewicz
Nicole Makarewicz
Zakończyliśmy naszą akcję, której celem było wyłonienie Najpopularniejszych Wójtów i Burmistrzów Małopolski. O tym, kto zostanie laureatem, zadecydowali nasi Czytelnicy, mieszkańcy wszystkich miast i gmin Małopolski. Zakończył się wielki finał wojewódzki głosowania. Zakończyliśmy też liczenie kuponów i wszystkie głosy z nich zostały uwzględnione.

Nasi Czytelnicy w głosowaniu wyłonili 10 najpopularniejszych wojtów i 5 burmistrzów.
► Zwycięzcy zostaną uhonorowani podczas uroczystej gali. Dostaną prestiżowe nagrody: Kapelusze Witosowe i Honorowe Insygnia.
Kliknij i zobacz specjalny dodatek "Gazety Krakowskiej", w którym prezentujemy wszystkich wójtów i burmistrzów Małopolski!
► Partnerem naszej akcji jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski.

>> KLIKNIJ i zobacz wyniki głosowania w wielkim finale wojewódzkim

Od 18 lat „Gazeta Krakowska” razem z Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Małopolski organizuje konkurs, który pozwala mieszkańcom docenić samorządowców za ich pracę. Nie inaczej jest tym razem. W głosowaniu nasi Czytelnicy wyłonili najlepszych wójtów i burmistrzów z poszczególnych miast i gmin naszego województwa. Który z nich pracuje najciężej, ma największe osiągnięcia? Który z nich po trzech latach kadencji cieszy się największym zaufaniem i szacunkiem mieszkańców? To miały pokazać wyniki naszej akcji. Prowadzimy ją na rok przed wyborami samorządowymi, które dla samorządowców są najważniejszą z ocen.

- Przed nami wybory. Nasza akcja to najlepszy sprawdzian dla samorządowców. Mogą się przekonać o tym jakie mają szanse na reelekcję, ponieważ co roku w naszym plebiscycie zostają oddane dziesiątki tysięcy głosów – komentuje Kazimierz Barczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski i wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego.

5 najpopularniejszych burmistrzów co roku nagradzamy Honorowymi Insygniami, a 10 najpopularniejszych wójtów - tradycyjnymi Kapeluszami Witosowymi.
Rekordzistą, jeśli chodzi o kolekcję Kapeluszy Witosowych, jest wójt Szczurowej Marian Zalewski, który jest tak szanowany przez mieszkańców, że w naszym plebiscycie został uhonorowany już kilkanaście razy. Ostatni raz w ubiegłym roku.

- Muszę przyznać, że na początku wyróżnienie było dla mnie nieco większą atrakcją, niż teraz. Nie zmienia to jednak faktu, że każda nagroda jest bardzo istotna. Jestem dumny z tego, że wspólnie z radnymi i mieszkańcami w ostatnich latach zrobiliśmy dużo. Głównie w infrastrukturze, ale również w działalności społecznej. Warto tu wymienić chociażby aktywność kół gospodyń wiejskich czy straży pożarnej - twierdzi wielokrotny laureat plebiscytu.

Ważne informacje i terminy

Nasza akcja była podzielona na dwa etapy. W pierwszym etapie, regionalnym, nasi Czytelnicy wybrali najpopularniejszych samorządowców osobno w każdym z pięciu subregionów Małopolski (Ziemia Krakowska - powiat krakowski, myślenicki, miechowski, proszowicki, wielicki; Ziemia Tarnowska - powiat tarnowski, dąbrowski, bocheński, brzeski; Ziemia Nowosądecka - powiat nowosądecki, limanowski, gorlicki; Podhale - powiat tatrzański, suski, nowotarski; Małopolska zachodnia - powiat oświęcimski, wadowicki, chrzanowski, olkuski). Z każdego subregionu do etapu wojewódzkiego awansowało trzech najpopularniejszych burmistrzów i pięciu pierwszych wójtów.

>> KLIKNIJ i zobacz wyniki głosowania na wójtów i burmistrzów Ziemi Krakowskiej

>> KLIKNIJ i zobacz wyniki głosowania na wójtów i burmistrzów Ziemi Tarnowskiej

>> KLIKNIJ i zobacz wyniki głosowania na wójtów i burmistrzów Ziemi Nowosądeckiej

>> KLIKNIJ i zobacz wyniki głosowania na wójtów i burmistrzów Małopolski zachodniej

>> KLIKNIJ i zobacz wyniki głosowania na wójtów i burmistrzów Podhala

Etap wojewódzki rozpoczął się 3 października i zakończył się w poniedziałek, 16 października, o godz. 21. O wygranej zadecydowało głosowanie SMS-owe i za pomocą kuponów, które był drukowane na łamach „GK” od 3 do 9 października.

Po zweryfikowaniu głosów, Komisja Konkursowa ogłosi wyniki na oficjalnej gali.

Nagrodami dla zwycięzców etapu wojewódzkiego są tradycyjne Kapelusze Witosowe dla wójtów i Honorowe Insygnia dla burmistrzów. Laureatami zostanie 10 wójtów i 5 burmistrzów.

Tradycyjnymi Kapeluszami Witosowymi nagrodzimy 10 najpopularniejszych wójtów
Tradycyjnymi Kapeluszami Witosowymi nagrodzimy 10 najpopularniejszych wójtów Archiwum Polskapress

Informacji na temat naszej akcji udziela Marek Moskalik, tel. 502 499 867, e-mail [email protected].

Partner plebiscytu

Regulamin i prezentacja wójtów i burmistrzów:

Załączone pliki:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska