Wydział Turystyki i Rekreacji AWF Kraków. Jedyna taka oferta w Polsce

Materiał informacyjny - AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO IM.BRONISŁAWA CZECHA W KRAKOWIE
Wydział Turystyki i Rekreacji krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego to wyjątkowa jednostka edukacyjna w Polsce, oferująca 6 kierunków studiów, w tym 32 specjalizacje instruktorskie i 22 fakultety zawodowe w zakresie profesjonalnego kształcenia dla potrzeb turystyki, rekreacji, rozrywki. Daje to przyszłym absolwentom możliwość zdobycia szerokich kwalifikacji zawodowych oraz znalezienia pracy w sektorach gospodarki związanych z aktywnościami czasu wolnego, szeroko pojętą kulturą, branżą rozrywkową, zdrowiem, ale nie tylko.

Akademia Wychowania Fizycznego i Wydział Turystyki i Rekreacji wzbogaciły o wiedzę i umiejętności wielu sportowców światowej sławy i znanych przedsiębiorców działających w różnych sektorach gospodarki czy administracji. Jednak oprócz tego, podążając za trendami współczesnego życia i wynikającymi z nich potrzebami i oczekiwaniami społeczeństwa, bardzo duży nacisk Wydział kładzie na znaczenie rekreacyjnej aktywności fizycznej w obszarze zdrowia, profesjonalnie traktuje turystykę, rekreację i wszelkie działalności z nią związane oraz przygotowuje absolwentów do pracy z drugim człowiekiem, a także do zarządzania na poziomie menadżera w instytucjach czasu wolnego.

Wydział Turystyki i Rekreacji jest jedynym tego typu wydziałem w całym kraju, dlatego dodatkowo spoczywa na nim przywilej wyznaczania trendów. Aktualnie studenci mogą wybierać spośród kierunków na studiach I stopnia takich jak:

  • Turystyka i Rekreacja,
  • Turystyka Przygodowa,
  • Zarządzanie Rekreacją i Rozrywką (kierunek unikatowy w skali Polski)

oraz na studiach II stopnia:

  • Turystyka i Rekreacja,
  • Turystyka Zdrowotna,
  • Management w organizacjach czasu wolnego, który to będzie w ofercie od roku akademickiego 2024/2025.

Warto zwrócić uwagę na ten ostatni, ponieważ jest on dedykowany absolwentom, którzy ukończyli studia I stopnia w zakresie różnych dziedzin i dyscyplin naukowych, a swoją przyszłość zawodową wiążą z organizowaniem i zarządzaniem działaniami mającymi na celu zaspokajanie zróżnicowanych potrzeb społecznych w zakresie wykorzystania czasu wolnego.

W ramach tych kierunków studenci poznają jak funkcjonuje ludzki organizm, jaki wpływ na niego ma wysiłek fizyczny, co korzystnie i niekorzystnie oddziałuje na zdrowie człowieka, w jaki sposób pracować z klientem i rozpoznawać jego potrzeby oraz na czym polega prowadzenie działalności w wybranych sektorach gospodarki ukierunkowanych na zdrowie, kulturę i rozrywkę.

Nie bez znaczenia są specjalizacje instruktorskie dające również bezpośrednie kwalifikacje do podjęcia wybranego zawodu. Wśród nich znajdziemy m in. jazdę konną, narciarstwo, żeglarstwo, wspinaczkę, różne segmenty fitness, tenis ziemny, pływanie, specjalistę ds. jakości i bezpieczeństwa SPA i Wellness, turystykę górską i wiele innych oddziałujących na wyobraźnię.

Z kolei, wśród specjalności zawodowych są m in. rekreacja ruchowa, hotelarstwo, odnowa psychosomatyczna, obsługa ruchu turystycznego, e-turystyka czy też turystyka motywacyjna i eventowa.

Wszystko oznacza wiele godzin poświęconych na zdobywanie wiedzy, doświadczenia i zbudowanie drogi zawodowej, która przez całe życie może być źródłem satysfakcji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Wydział Turystyki i Rekreacji AWF Kraków. Jedyna taka oferta w Polsce - Dziennik Polski

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska