Wygrana Bobowej na inaugurację sezonu

Marek Podraza
W piątek na hali sportowej w Bobowej odbyło się pierwsze spotkanie siatkarzy LKS Bobowa w ramach rozgrywek III ligi mężczyzn. Było ono było przetarciem szlaków w tym sezonie oraz sprawdzeniem swoich możliwości po dłuższej przerwie.

Bez wątpienia spotkanie to było swoistym testem dla zespołu oraz sprawdzeniem jego możliwości w tym sezonie. Pomimo przegranej, zawodnicy Orła Biała Niżna nie oddali całego meczu i twardo walczyli o każdy punkt. Bobowianie pokonali Orła 3:0, a w poszczególnych setach 25:14, 25:20 i 25:16.

- Cieszymy się, że ponownie gramy w trzeciej lidze. Nowy sezon witamy bardzo odmienionych składem w porównaniu do poprzedniego. Myślę jednak, że z meczu na mecz nasi zawodnicy będą grać coraz lepiej. Pod górkę mieliśmy trochę w drugim secie przez co punktacja była wyrównana, ale w pozostałych setach widać było wyraźną dominację naszego zespołu - informuje Paweł Popardowski, trener zespołu.

W drugiej kolejce trzeciej ligi w niedzielę siatkarze LKS Bobowa wygrali we własnej hali z Iskierką Tarnów 3:2 w setach do 21, 9 , 22, 16 i 14. Bobowia- nie rozegrali bardzo dobre spotkanie, mecz był emocjonujący i obfitował w wiele ciekawych akcji w wykonaniu obu drużyn. Tak więc na dobry początek podopieczni Pawła Popardowskiego zwyciężyli dwa razy.

W rozgrywkach trzeciej ligi w tym sezonie w grupie A występują: Dunajec Nowy Sącz, GKPS Gorlice, Iskierka Krzyż Tarnów, GSKS Laskowa, Siatkarz Lisia MKS Ryglice Sokół Tuchów, Orzeł Ciężkowice, LKS Bobowa i Orzeł Biała Niżna. W grupie B również występuje dziesięć drużyn.

Rozgrywki będą trwały do piątego marca 2015, kiedy to LKS Bobowa zagra z zespołem MKS Ryglice. Już w najbliższą sobotę czeka nas prawdziwy mecz na szczycie. W Gorlicach w derbach zagra LKS Bobowa i GKPS Gorlice.