Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wygrana w LOTTO na Jesiennym Festiwalu Teatralnym [ZDJĘCIA]

Wojciech Waliszewski
Jerzy Cebula / 25. Jesienny Festiwal Teatralny w Starym Sączu
LOTTO - pierwszy premierowy spektakl Teatru Gudejko poza Warszawą odbył się właśnie dzisiaj w Starym Sączu, w drugi dzień Jesiennego Festiwalu Teatralnego. Tytuł tym bardziej trafiony, że nie dalej jak wczoraj (28 września) jednemu z graczy LOTTO w naszym regionie, a dokładnie z Krynicy Zdroju udało się wygrać „szóstkę” – i tym samym zostać pokaźnym multimilionerem. Spektakl został nagrodzony entuzjastycznym aplauzem.

FLESZ - Mniej wina w Europie

od 16 lat

W komedii Sigariewa, doborowo dobrani, a przy tym dobrze znani z ekranów telewizyjnych aktorzy, w oparach alkoholowych przenieśli widzów w nieco już obco wyglądający świat dzisiejszego, rosyjskiego mieszczucha pracującego na etacie. Można by rzec, że to typowa historia „od zera do milionera”, tyle, że w przewrotnej wersji, bo „od milionera do zera” w której odbijają się jak w soczewce ciemne strony rosyjskiego społeczeństwa. Wygrana w Lotto wydaje się spełnieniem szczęścia, dowodem na istnienie przychylnego losu i wielkodusznego Boga. Dlatego też Helena i Mikołaj (Radosław Pazura i Magdalena Wójcik) zaprosili znajomych Edytę i Anatola (Joanna Kurowska i Andrzej Popiel) oraz samego szefa Mikołaja: „osobę na stanowisku”, „oligarchę” i „oszusta pierwszej klasy” Rudolfa z przemiłą towarzyszką Olgą (Robert Wabich i Edyta Herbuś) właśnie po to, by powiadomić ich o pokaźnej wygranej. Gdy jednak zwycięski kupon znika w niewyjaśnionych okolicznościach, zaczynają się podejrzenia szybko skierowane do gości. Główna para „szczęśliwców” ujęła autentyczną grą ukazującą ich moralne rozterki oraz bezwzględność w egzekwowaniu własnych podejrzeń. Bycie wybrańcami losu okazuje się niełatwe, a wręcz przeciwnie: trudnym do zniesienia koszmarem. Kupon z wygraną zamiast być biletem do szczęścia, niezależnego życia, przepustką do raju, stał się przekleństwem odbierającym harmonię i wewnętrzny spokój nie mówiąc już o „gospodarce kraju, która może też tracić…”.

Komedia Sigariewa bawi, ale też wzbudza do refleksji nad ludzką naturą. Jest błyskotliwą, a zarazem przewrotną opowieścią o każdym, kto wierzy, że uda mu się wygrać z losem. Potwierdzeniem może być stare rosyjskie przysłowie: drewniane łóżko lepsze jest niż złota trumna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska