Zakończył się ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego....

  Zakończył się ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego. Zobacz wyniki!

  Redakcja

  Aktualizacja:

  Zakończył się ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego. Zobacz wyniki!
  Głosowanie zakończone! Wspólnie z Zarządem Wojewódzkim Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP nagrodziliśmy strażaków ochotników, jednostki OSP oraz młodzieżowe drużyny pożarnicze z całego województwa. W tegorocznej edycji plebiscytu, którą prowadziliśmy pod patronatem Łukasza Smółki, wicemarszałka Województwa Małopolskiego i Waldemara Pawlaka, prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP, zwycięzcy etapu ogólnopolskiego odbiorą nagrody 18 maja w Warszawie podczas ogólnopolskiej gali FLORIANY 2019. Zwycięzcy etapu powiatowego oraz wojewódzkiego odbiorą nagrody na gali w Krakowie.
  Zakończył się ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego. Zobacz wyniki!

  Zakończyło się w głosowanie w wielkim, ogólnopolskim finale plebiscytu. Brały w nim udział reprezentanci naszego województwa. Zobacz wyniki:

  KLIKNIJ i zobacz wyniki ogólnopolskiego finału w każdej kategorii plebiscytu
  Kliknij i zobacz wyniki etapu wojewódzkiego:


  Strażak Roku
  Jednostka OSP Roku
  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Roku


  Sprawdź wyniki etapu powiatowego - KLIKNIJ i Zobacz:


  Strażak Roku
  Jednostka OSP Roku

  Tegoroczna edycja naszego strażackiego plebiscytu będzie wyjątkowa. -W tym roku akcja zyska szczególną rangę i prestiż - mówi Dariusz Kołacz, wiceprezes Polska Press oddział w Krakowie. - Zwycięzcy plebiscytu z naszego województwa odbiorą nagrody w Warszawie podczas gali finałowej konkursu FLORIANY 2019, w którym przyznawane są tzw. strażackie oscary.

  Specjalna Kapituła nagrodzi również najlepszych strażaków w trzech kategoriach.
  Szczegóły w rozmowie z KAZIMIERZEM SADYM, dyrektorem Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Małopolskiego

  Kazimierz Sady: Kiedy zawyje syrena, jedziemy pomagać potrzebującym  Rozmowa z EDWARDEM SIARKĄ, posłem na Sejm VIII kadencji, prezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Małopolsce.

  Edward Siarka: OSP – obok Kościoła i szkoły – to trzeci filar polskiej wsi

  Wyjątkowy będzie także zasięg plebiscytu. Głosowanie będzie prowadzone jednocześnie we wszystkich województwach w Polsce, a laureaci zostaną wybrani na każdym poziomie - powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Nasi strażacy, poza zwycięstwem w powiecie i w regionie, będą mogli także zdobyć tytuły najpopularniejszych w Polsce i dodatkowe nagrody finansowe w ogólnopolskim finale akcji! Plebiscyt będzie prowadzony we współpracy z Zarządem Wojewódzkim ZOSP RP i Zarządem Głównym ZOSP RP, a także pod patronatem Łukasza Smółki, wicemarszałka Województwa Małopolskiego, Waldemara Pawlaka, prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP oraz Edwarda Siarki, prezesa ZW OSP RP.  - Z przyjemnością obejmujemy patronat nad tym plebiscytem - mówi Waldemar Pawlak,prezesem Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. - Znakomicie przyczynia się on do promocji chwalebnej idei ochotniczej straży pożarnej. Cieszymy się także, że szesnastu najpopularniejszych strażaków i szesnaście jednostek OSP, a także trzy najpopularniejszej młodzieżowe drużyny pożarnicze z całej Polski zostaną nagrodzone podczas gali konkursu FLORIANY 2019.

  List od Prezesa Waldemara Pawlaka


  Trzy etapy głosowania na strażaków i jednostki OSP

  Najpierw mieszkańcy każdego powiatu zgłoszą do nagrody strażaków, jednostki OSP i młodzieżowe drużyny pożarnicze, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie.

  W piątek, 22 marca rozpoczęło się głosowanie pierwszym etapie plebiscytu, w którym tytuły Strażak Roku i Jednostka OSP Roku zostaną przyznane osobno w każdym powiecie naszego województwa. Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu będzie trwać do środy, 17 kwietnia.

  Zwycięzcy z powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansują do drugiego, wojewódzkiego etapu plebiscytu. W piątek, 19 kwietnia zaprezentujemy ich w Dzienniku Polskim oraz Gazecie Krakowskiej i rozpocznie się głosowanie na wojewódzkim szczeblu akcji, które potrwa do wtorku, 30 kwietnia. Laureaci z powiatów powalczą w nim o wojewódzkie tytuły i nagrody finansowe, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali.

  Specjalną nagrodą dla zwycięzców w województwie w kategoriach Strażak Roku i Jednostka OSP Roku będzie dwuosobowe zaproszenie do Warszawy na uroczystą galę rozdania strażackich oscarów - nagród w konkursie FLORIANY 2019, gdzie laureaci naszego plebiscytu także odbiorą nagrody i wyróżnienia.

  Na tym jednak nie skończy się rywalizacja. Zwycięzcy w województwie awansują do ogólnopolskiego finału plebiscytu, który rozpocznie się w sobotę, 4 maja - w Dni Strażaka i potrwa do wtorku, 14 maja. Podobnie, jak przy awansie do wojewódzkiego etapu akcji finaliści zachowają głosy zdobyte od początku akcji.

  Ogólnopolski finał wyłoni laureatów tytułów Strażak Ochotnik Roku 2019 w Polsce i Jednostka OSP Roku 2019 w Polsce. Zwycięzcy zdobędą nie tylko zaszczytne wyróżnienia, lecz także dodatkowe nagrody finansowe. Otrzymają je także zdobywcy drugich i trzecich miejsc w ogólnopolskich rankingach strażaków i jednostek.

  Głosowanie na młodzieżowe drużyny pożarnicze

  Młodzi strażacy będą rywalizować w dwóch etapach. Najpierw młodzieżowe drużyny pożarnicze zgłoszone do naszej akcji powalczą o tytuł najpopularniejszej w województwie. Głosowanie rozpocznie się w piątek, 22 marca i potrwa do wtorku, 30 kwietnia. Trzy drużyny, które otrzymają najwięcej głosów zdobędą wyróżnienia i nagrody finansowe, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali.

  Zwycięska drużyna uzyska także awans od ogólnopolskiego finału, w którym zachowując zdobyte głosy zmierzy się z drużynami z innych województw. Finałowe głosowanie rozpocznie się w sobotę, 4 maja i potrwa do wtorku, 14 maja. Trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze, które w finale zdobędą najwięcej głosów otrzymają główne nagrody finansowe, które odbiorą podczas uroczystej gali rozdania strażackich oscarów w Warszawie.


  Konkurs FLORIANY 2019

  III Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2019 jest organizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz przez redakcję pisma "Strażak". Głównym przesłaniem i celem inicjatywy jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, a także wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk. Więcej informacji o konkursie FLORIANY 2019 na floriany.zosprp.pl

  Wielka gala konkursu FLORIANY 2019

  Strażackie Oscary są wręczane podczas uroczystej gali, które w tym roku odbędzie się w sobotę, 18 maja w Warszawie. To największe wydarzenie i święto ZOSP RP w Polsce. Na galę przybywają setki gości z całego kraju.

  W tym roku, oprócz laureatów konkursu FLORIANY 2019 na scenie zostaną nagrodzeni także laureaci naszego plebiscytu
  - zwycięzcy z każdego województwa w kategoriach Strażak Ochotnik Roku i Jednostka OSP Roku oraz trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze, które zdobędą najwięcej głosów w ogólnopolskim finale plebiscytu.

  Ważne terminy

  • Na zgłoszenia kandydatów czekaliśmy do wtorku, 2 kwietnia.
  • Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie rozpocznie się w piątek, 22 marca i potrwa do środy, 17 kwietnia, do godz. 21.
  • Do etapu wojewódzkiego zakwalifikują się zwycięzcy głosowania z każdego małopolskiego powiatu. Przechodząc do finału zachowają głosy zdobyte w pierwszym etapie.
  • Etap wojewódzki głosowania rozpocznie się w piątek 19 kwietnia i potrwa do wtorku, 30 kwietnia, do godz. 21.
  • Zwycięzcy wojewódzkiego etapu głosowania zdobędą awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu zachowując głosy zdobyte od początku głosowania.
  • Ogólnopolski finał plebiscytu rozpocznie się w sobotę, 4 maja i potrwa do wtorku, 14 maja.


  Na zwycięzców czekają nagrody!  Kategoria STRAŻAK ROKU


  Strażacy, którzy w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:
  • tytuł Najpopularniejszy Strażak Roku w powiecie
  • dyplom
  • zaproszenie na uroczystość wręczenia wyróżnień podczas uroczystej gali
  • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Strażak, który w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Najpopularniejszy Strażak Roku Małopolski 2019
  • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych
  • dwuosobowe zaproszenie na galę konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dwuosobowe zaproszenie na wydarzenie sportowe lub kulturalne w Krakowie
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Strażacy, którzy w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu
  • dwuosobowe zaproszenie na wydarzenie sportowe lub kulturalne w Krakowie


  Strażak, który w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Najpopularniejszy Strażak Roku Polski 2019
  • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych


  Strażacy, którzy w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu


  Kategoria JEDNOSTKA OSP ROKU


  Jednostki OSP, które w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:
  • tytuł Najpopularniejsza Jednostka OSP Roku w powiecie
  • dyplom
  • zaproszenie na uroczystość wręczenia wyróżnień podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka
  • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Jednostka OSP, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Najpopularniejsza Jednostka OSP Roku Małopolski 2019
  • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych
  • Zestaw najwyższej jakości narzędzi ufundowany przez POLSKIEGO PRODUCENTA, firmę CELLFAST. (zestaw zawiera: siekiera c2000, siekiera u1600, siekiera c1200, siekiera u600, szufla ERGO, szpadel prosty, szpadel ostry, zestaw Discover 20 ERGO)

   Grupa Cellfast jest jednym z czołowych polskich przetwórców tworzyw sztucznych oraz wiodącym producentem węży, akcesoriów ogrodowych, systemów rynnowych i podsufitek w tej części Europy, opartym w 100% na polskim kapitale. Jest zdecydowanym liderem na rynku krajowym i liczącym się eksporterem do wielu krajów Europy i Świata.

   KLIKNIJ i zobacz całą ofertę firmy CELLFAST

  • 17 podwójnych zaproszeń na wydarzenie sportowe lub kulturalne w Krakowie
  • dwuosobowe zaproszenie na galę konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Jednostki OSP, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu
  • Zestaw najwyższej jakości narzędzi ufundowany przez POLSKIEGO PRODUCENTA, firmę CELLFAST. (zestaw zawiera: siekiera c2000, siekiera u1600, siekiera c1200, siekiera u600, szufla ERGO, szpadel prosty, szpadel ostry, zestaw Discover 20 ERGO)

  KLIKNIJ i zobacz całą ofertę firmy CELLFAST  Jednostka OSP, która w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:
  • tytuł Najpopularniejsza Jednostka OSP Roku w Polsce 2019
  • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych


  Jednostki OSP, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy
  • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu


  Kategoria MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA  Młodzieżowa drużyna pożarnicza, która zdobędzie najwięcej głosów w naszym województwie otrzyma:
  • tytuł Najpopularniejsza Młodzieżowa Drużyna Pożarniczej Roku Małopolski
  • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane podczas uroczystej gali
  • nagrodę finansową w wysokości 1000 złotych
  • Zestaw najwyższej jakości narzędzi ufundowany przez POLSKIEGO PRODUCENTA, firmę CELLFAST. (zestaw zawiera: siekiera c2000, siekiera u1600, siekiera c1200, siekiera u600, szufla ERGO, szpadel prosty, szpadel ostry, zestaw Discover 20 ERGO)

   Grupa Cellfast jest jednym z czołowych polskich przetwórców tworzyw sztucznych oraz wiodącym producentem węży, akcesoriów ogrodowych, systemów rynnowych i podsufitek w tej części Europy, opartym w 100% na polskim kapitale. Jest zdecydowanym liderem na rynku krajowym i liczącym się eksporterem do wielu krajów Europy i Świata.

   KLIKNIJ i zobacz całą ofertę firmy CELLFAST

  • 30 zaproszeń do Aquaparku w Krakowie
  • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów


  Młodzieżowe drużyny pożarnicze, które zajmą drugie i trzecie miejsce w naszym województwie otrzymają:
  • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane podczas uroczystej gali
  • nagrody finansowe w wysokości 600 złotych i 400 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu
  • Zestaw najwyższej jakości narzędzi ufundowany przez POLSKIEGO PRODUCENTA, firmę CELLFAST. (zestaw zawiera: siekiera c2000, siekiera u1600, siekiera c1200, siekiera u600, szufla ERGO, szpadel prosty, szpadel ostry, zestaw Discover 20 ERGO)

  KLIKNIJ i zobacz całą ofertę firmy CELLFAST

  • 30 zaproszeń do Aquaparku w Krakowie


  Młodzieżowa drużyna pożarnicza, która zdobędzie najwięcej głosów w ogólnopolskim finale plebiscytu otrzyma:
  • tytuł Najpopularniejsza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Roku Polski 2019
  • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych


  Młodzieżowe drużyny pożarnicze, która w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:
  • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
  • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu  PATRONI HONOROWI:
  Łukasz Smółka
  Wicemarszałek Województwa Małopolskiego  oraz

  Edward Siarka
  Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce
  Zobacz relację z ubiegłorocznej gali:


  Informacji udziela
  Arkadiusz Bar
  e-mail: plebiscyt.krakow@polskapress.pl
  tel. 503 078 348 (pon-pt w godz 9-16)

  [REGULAMIN PLEBISCYTU]

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo