Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zakończył się ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego. Zobacz wyniki!

Redakcja
Głosowanie zakończone! Wspólnie z Zarządem Wojewódzkim Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP nagrodziliśmy strażaków ochotników, jednostki OSP oraz młodzieżowe drużyny pożarnicze z całego województwa. W tegorocznej edycji plebiscytu, którą prowadziliśmy pod patronatem Łukasza Smółki, wicemarszałka Województwa Małopolskiego i Waldemara Pawlaka, prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP, zwycięzcy etapu ogólnopolskiego odbiorą nagrody 18 maja w Warszawie podczas ogólnopolskiej gali FLORIANY 2019. Zwycięzcy etapu powiatowego oraz wojewódzkiego odbiorą nagrody na gali w Krakowie.

Zakończyło się w głosowanie w wielkim, ogólnopolskim finale plebiscytu. Brały w nim udział reprezentanci naszego województwa. Zobacz wyniki:

KLIKNIJ i zobacz wyniki ogólnopolskiego finału w każdej kategorii plebiscytu

Kliknij i zobacz wyniki etapu wojewódzkiego:

Strażak Roku
Jednostka OSP Roku
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Roku

Sprawdź wyniki etapu powiatowego - KLIKNIJ i Zobacz:

Strażak Roku
Jednostka OSP Roku

Tegoroczna edycja naszego strażackiego plebiscytu będzie wyjątkowa. -W tym roku akcja zyska szczególną rangę i prestiż - mówi Dariusz Kołacz, wiceprezes Polska Press oddział w Krakowie. - Zwycięzcy plebiscytu z naszego województwa odbiorą nagrody w Warszawie podczas gali finałowej konkursu FLORIANY 2019, w którym przyznawane są tzw. strażackie oscary.

Specjalna Kapituła nagrodzi również najlepszych strażaków w trzech kategoriach.
Szczegóły w rozmowie z KAZIMIERZEM SADYM, dyrektorem Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Małopolskiego

Kazimierz Sady: Kiedy zawyje syrena, jedziemy pomagać potrzebującym

Rozmowa z EDWARDEM SIARKĄ, posłem na Sejm VIII kadencji, prezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Małopolsce.

Edward Siarka: OSP – obok Kościoła i szkoły – to trzeci filar polskiej wsi

Strażak Małopolski 2019| Oto liderzy głosowania

Wyjątkowy będzie także zasięg plebiscytu. Głosowanie będzie prowadzone jednocześnie we wszystkich województwach w Polsce, a laureaci zostaną wybrani na każdym poziomie - powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Nasi strażacy, poza zwycięstwem w powiecie i w regionie, będą mogli także zdobyć tytuły najpopularniejszych w Polsce i dodatkowe nagrody finansowe w ogólnopolskim finale akcji! Plebiscyt będzie prowadzony we współpracy z Zarządem Wojewódzkim ZOSP RP i Zarządem Głównym ZOSP RP, a także pod patronatem Łukasza Smółki, wicemarszałka Województwa Małopolskiego, Waldemara Pawlaka, prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP oraz Edwarda Siarki, prezesa ZW OSP RP.

- Z przyjemnością obejmujemy patronat nad tym plebiscytem - mówi Waldemar Pawlak,prezesem Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. - Znakomicie przyczynia się on do promocji chwalebnej idei ochotniczej straży pożarnej. Cieszymy się także, że szesnastu najpopularniejszych strażaków i szesnaście jednostek OSP, a także trzy najpopularniejszej młodzieżowe drużyny pożarnicze z całej Polski zostaną nagrodzone podczas gali konkursu FLORIANY 2019.

List od Prezesa Waldemara Pawlaka

Najpierw mieszkańcy każdego powiatu zgłoszą do nagrody strażaków, jednostki OSP i młodzieżowe drużyny pożarnicze, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie.

W piątek, 22 marca rozpoczęło się głosowanie pierwszym etapie plebiscytu, w którym tytuły Strażak Roku i Jednostka OSP Roku zostaną przyznane osobno w każdym powiecie naszego województwa. Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu będzie trwać do środy, 17 kwietnia.

Zwycięzcy z powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansują do drugiego, wojewódzkiego etapu plebiscytu. W piątek, 19 kwietnia zaprezentujemy ich w Dzienniku Polskim oraz Gazecie Krakowskiej i rozpocznie się głosowanie na wojewódzkim szczeblu akcji, które potrwa do wtorku, 30 kwietnia. Laureaci z powiatów powalczą w nim o wojewódzkie tytuły i nagrody finansowe, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali.

Specjalną nagrodą dla zwycięzców w województwie w kategoriach Strażak Roku i Jednostka OSP Roku będzie dwuosobowe zaproszenie do Warszawy na uroczystą galę rozdania strażackich oscarów - nagród w konkursie FLORIANY 2019, gdzie laureaci naszego plebiscytu także odbiorą nagrody i wyróżnienia.

Na tym jednak nie skończy się rywalizacja. Zwycięzcy w województwie awansują do ogólnopolskiego finału plebiscytu, który rozpocznie się w sobotę, 4 maja - w Dni Strażaka i potrwa do wtorku, 14 maja. Podobnie, jak przy awansie do wojewódzkiego etapu akcji finaliści zachowają głosy zdobyte od początku akcji.

Ogólnopolski finał wyłoni laureatów tytułów Strażak Ochotnik Roku 2019 w Polsce i Jednostka OSP Roku 2019 w Polsce. Zwycięzcy zdobędą nie tylko zaszczytne wyróżnienia, lecz także dodatkowe nagrody finansowe. Otrzymają je także zdobywcy drugich i trzecich miejsc w ogólnopolskich rankingach strażaków i jednostek.

Młodzi strażacy będą rywalizować w dwóch etapach. Najpierw młodzieżowe drużyny pożarnicze zgłoszone do naszej akcji powalczą o tytuł najpopularniejszej w województwie. Głosowanie rozpocznie się w piątek, 22 marca i potrwa do wtorku, 30 kwietnia. Trzy drużyny, które otrzymają najwięcej głosów zdobędą wyróżnienia i nagrody finansowe, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali.

Zwycięska drużyna uzyska także awans od ogólnopolskiego finału, w którym zachowując zdobyte głosy zmierzy się z drużynami z innych województw. Finałowe głosowanie rozpocznie się w sobotę, 4 maja i potrwa do wtorku, 14 maja. Trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze, które w finale zdobędą najwięcej głosów otrzymają główne nagrody finansowe, które odbiorą podczas uroczystej gali rozdania strażackich oscarów w Warszawie.

III Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów FLORIANY 2019 jest organizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz przez redakcję pisma "Strażak". Głównym przesłaniem i celem inicjatywy jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, a także wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk. Więcej informacji o konkursie FLORIANY 2019 na floriany.zosprp.pl

Strażackie Oscary są wręczane podczas uroczystej gali, które w tym roku odbędzie się w sobotę, 18 maja w Warszawie. To największe wydarzenie i święto ZOSP RP w Polsce. Na galę przybywają setki gości z całego kraju.

W tym roku, oprócz laureatów konkursu FLORIANY 2019 na scenie zostaną nagrodzeni także laureaci naszego plebiscytu
- zwycięzcy z każdego województwa w kategoriach Strażak Ochotnik Roku i Jednostka OSP Roku oraz trzy młodzieżowe drużyny pożarnicze, które zdobędą najwięcej głosów w ogólnopolskim finale plebiscytu.

 • Na zgłoszenia kandydatów czekaliśmy do wtorku, 2 kwietnia.
 • Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie rozpocznie się w piątek, 22 marca i potrwa do środy, 17 kwietnia, do godz. 21.
 • Do etapu wojewódzkiego zakwalifikują się zwycięzcy głosowania z każdego małopolskiego powiatu. Przechodząc do finału zachowają głosy zdobyte w pierwszym etapie.
 • Etap wojewódzki głosowania rozpocznie się w piątek 19 kwietnia i potrwa do wtorku, 30 kwietnia, do godz. 21.
 • Zwycięzcy wojewódzkiego etapu głosowania zdobędą awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu zachowując głosy zdobyte od początku głosowania.
 • Ogólnopolski finał plebiscytu rozpocznie się w sobotę, 4 maja i potrwa do wtorku, 14 maja.

Strażacy, którzy w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Najpopularniejszy Strażak Roku w powiecie
 • dyplom
 • zaproszenie na uroczystość wręczenia wyróżnień podczas uroczystej gali
 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Strażak, który w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Najpopularniejszy Strażak Roku Małopolski 2019
 • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
 • nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych
 • dwuosobowe zaproszenie na galę konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
 • dwuosobowe zaproszenie na wydarzenie sportowe lub kulturalne w Krakowie
 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Strażacy, którzy w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy
 • nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu
 • dwuosobowe zaproszenie na wydarzenie sportowe lub kulturalne w Krakowie

Strażak, który w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Najpopularniejszy Strażak Roku Polski 2019
 • dyplom i statuetkę wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

Strażacy, którzy w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy
 • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Jednostki OSP, które w każdym powiecie zdobędą najwięcej głosów otrzymają:

 • tytuł Najpopularniejsza Jednostka OSP Roku w powiecie
 • dyplom
 • zaproszenie na uroczystość wręczenia wyróżnień podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka
 • awans do wojewódzkiego etapu plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Jednostka OSP, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Najpopularniejsza Jednostka OSP Roku Małopolski 2019

 • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie

 • nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych

 • Zestaw najwyższej jakości narzędzi ufundowany przez POLSKIEGO PRODUCENTA, firmę CELLFAST. (zestaw zawiera: siekiera c2000, siekiera u1600, siekiera c1200, siekiera u600, szufla ERGO, szpadel prosty, szpadel ostry, zestaw Discover 20 ERGO)

  CENTER

  CENTER Grupa Cellfast jest jednym z czołowych polskich przetwórców tworzyw sztucznych oraz wiodącym producentem węży, akcesoriów ogrodowych, systemów rynnowych i podsufitek w tej części Europy, opartym w 100% na polskim kapitale. Jest zdecydowanym liderem na rynku krajowym i liczącym się eksporterem do wielu krajów Europy i Świata.

  CENTER KLIKNIJ i zobacz całą ofertę firmy CELLFAST

  CENTER

 • 17 podwójnych zaproszeń na wydarzenie sportowe lub kulturalne w Krakowie

 • dwuosobowe zaproszenie na galę konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie

 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Jednostki OSP, która w wojewódzkim etapie plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy
 • nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu
 • Zestaw najwyższej jakości narzędzi ufundowany przez POLSKIEGO PRODUCENTA, firmę CELLFAST. (zestaw zawiera: siekiera c2000, siekiera u1600, siekiera c1200, siekiera u600, szufla ERGO, szpadel prosty, szpadel ostry, zestaw Discover 20 ERGO)

  CENTER

Jednostka OSP, która w ogólnopolskim finale plebiscytu zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Najpopularniejsza Jednostka OSP Roku w Polsce 2019
 • dyplom i statuetkę wręczaną na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 5000 złotych

Jednostki OSP, które w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy
 • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 3000 złotych i 2000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

Młodzieżowa drużyna pożarnicza, która zdobędzie najwięcej głosów w naszym województwie otrzyma:

 • tytuł Najpopularniejsza Młodzieżowa Drużyna Pożarniczej Roku Małopolski

 • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane podczas uroczystej gali

 • nagrodę finansową w wysokości 1000 złotych

 • Zestaw najwyższej jakości narzędzi ufundowany przez POLSKIEGO PRODUCENTA, firmę CELLFAST. (zestaw zawiera: siekiera c2000, siekiera u1600, siekiera c1200, siekiera u600, szufla ERGO, szpadel prosty, szpadel ostry, zestaw Discover 20 ERGO)

  CENTER

  CENTER Grupa Cellfast jest jednym z czołowych polskich przetwórców tworzyw sztucznych oraz wiodącym producentem węży, akcesoriów ogrodowych, systemów rynnowych i podsufitek w tej części Europy, opartym w 100% na polskim kapitale. Jest zdecydowanym liderem na rynku krajowym i liczącym się eksporterem do wielu krajów Europy i Świata.

  CENTER KLIKNIJ i zobacz całą ofertę firmy CELLFAST

  CENTER

 • 30 zaproszeń do Aquaparku w Krakowie

 • awans do ogólnopolskiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów

Młodzieżowe drużyny pożarnicze, które zajmą drugie i trzecie miejsce w naszym województwie otrzymają:

 • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane podczas uroczystej gali
 • nagrody finansowe w wysokości 600 złotych i 400 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w rankingu
 • Zestaw najwyższej jakości narzędzi ufundowany przez POLSKIEGO PRODUCENTA, firmę CELLFAST. (zestaw zawiera: siekiera c2000, siekiera u1600, siekiera c1200, siekiera u600, szufla ERGO, szpadel prosty, szpadel ostry, zestaw Discover 20 ERGO)

  CENTER

 • 30 zaproszeń do Aquaparku w Krakowie

Młodzieżowa drużyna pożarnicza, która zdobędzie najwięcej głosów w ogólnopolskim finale plebiscytu otrzyma:

 • tytuł Najpopularniejsza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Roku Polski 2019
 • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
 • dodatkową nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych

Młodzieżowe drużyny pożarnicze, która w ogólnopolskim finale plebiscytu zajmą drugie i trzecie miejsce otrzymają:

 • dyplomy dla wszystkich członków drużyny wręczane na scenie podczas uroczystej gali konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie
 • dodatkowe nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych i 1000 złotych odpowiednio za drugie i trzecie miejsce w ogólnopolskim rankingu

PATRONI HONOROWI:

Łukasz Smółka
Wicemarszałek Województwa Małopolskiego

oraz

Edward Siarka
Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce

Zobacz relację z ubiegłorocznej gali:

Informacji udziela
Arkadiusz Bar
e-mail: [email protected]
tel. 503 078 348 (pon-pt w godz 9-16)

[REGULAMIN PLEBISCYTU]

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zakończył się ogólnopolski finał plebiscytu strażackiego. Zobacz wyniki! - Dziennik Polski

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska