Zamek w Stobnicy już z kilkudziesięciometrową wieżą. Moloch góruje nad Puszczą Notecką. Tak wygląda w 2019 roku! [ZDJĘCIA]

  • Głos Wielkopolski

Zbyszek Snusz

O tej inwestycji głośno zrobiło się w lipcu 2018 roku. To wtedy sieć obiegły zdjęcia olbrzymiego obiektu, który powstaje w Puszczy Noteckiej. Jak wygląda zamek w Stobnicy w marcu 2019 roku? Jest jeszcze większy! Nad lasem góruje już kilkudziesięciometrowa wieża.

Zamek w Stobnicy buduje spółka D.J.T. z Poznania. Firma należy do Dymitra i Tymoteusza Nowaków, synów Pawła Michała Nowaka, jednego ze współzałożycieli odzieżowej firmy Solar. Budowla w Puszczy Noteckiej ma 15 kondygnacji, a wieża sięga na wysokość prawie 50 metrów.

Jak wyjaśnia inwestor, olbrzymi obiekt (oficjalnie: budynek mieszkalny wielorodzinny) swoją architekturą nawiązuje do średniowiecznych zamków otoczonych fosą. Powstaje on na wyspie, która została usypana na dawnych stawach rybnych - zalano je, tworząc sztuczny zbiornik, przypominający ogromny zalew.

Deweloper wkrótce ma przekazać zamek w stanie surowym inwestorowi. Oznacza to, że do zrealizowania pozostaną już tylko prace wykończeniowe na terenie budynku.

Jak wygląda zamek w marcu 2019 roku. Byliśmy na miejscu. Zobacz najnowsze zdjęcia:

 Zbyszek Snusz

Zamek w Stobnicy już z kilkudziesięciometrową wieżą. Moloch ...

Czytaj też: Zamek w Stobnicy: Jak firma D.J.T. mogła wybudować zamek w Puszczy Noteckiej?

Przypomnijmy, że jeszcze w ubiegłym roku sprawą budowy zainteresowało się CBA i Ministerstwo Środowiska, cały czas trwa też kontrola inwestycji, którą prowadzi Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Poznaniu. RDOŚ przygląda się m.in. wielkości inwestycji, która w rzeczywistości znacząco odbiega od tej opisanej w dokumentacji.

POLECAMY TEŻ:

 archiwum "Głosu Wielkopolskiego"

Zobacz 75 zdjęć Poznania z lat 90. Galeria miasta, którego m...

Źródło: TVN24

Czytaj także

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

18.03.2019, 08:55

Brawo ... trzymam kciuki za ukończeniem !

14.03.2019, 14:06

Zamienię dom pod zamkiem na mieszkanie: https://www.e-perfecthouse.pl/domy-na-sprzedaz-975000zl-440m2-oborniki-ludomicko-o4947587

14.03.2019, 09:31

polska opozycja totalna,ruskie,zieloni i inni kolorowi milczą...widocznie buduje to ktoś z ich środowisk

14.03.2019, 09:28

SKANDAL - po tylu uchybieniach ??????? jednak za każdej władzy WSZYSTKO jest możliwe gdy ma się ............DROBNE. To osłabia wiarę w jakąkolwiek sprawiedliwość

14.03.2019, 06:59

Dom przy zamku zamienię na mieszkanie: https://www.e-perfecthouse.pl/domy-na-sprzedaz-975000zl-440m2-oborniki-ludomicko-o4947587

13.03.2019, 22:16

kiedyś budowali Arłamów w Bieszczadach...

13.03.2019, 20:53

Dom dla bezdomnych
Akcjonariusze Solara, którzy stracili majątek na akcjach, powinni mieć tam darmowe komnaty oraz wikt i opierunek do końca życia. To za ich pieniądze.

13.03.2019, 20:45

A czy na wieży będzie więziona księżniczka 😂😂

13.03.2019, 20:40

bardzo ładny... takich inwestorów nam potrzeba!

13.03.2019, 20:37

To jest piękne. KibKibic tej budowie. Mam nadzieję, że uda się ją ukończyć.

13.03.2019, 19:56

no a gdzie byli ekolodzy? jak 3 drzewa chca wyciac to robia szum... a tu prosze...

13.03.2019, 19:14

spragnieni rozrywki bogacze beda stamtad najezdzac i pladrowac okoliczne wsie

13.03.2019, 18:59

Nawet domy dla chłopów postawili XD

13.03.2019, 18:30

Za dziesięć lat wycieczki szkolne z całej Polski zjeżdżać się będą. Każde dziecko zrobi sobie selfi na tle imponującego zamku! A miejscowi będą mieli zatrudnienie. Tylko stare marudy nie będą zadowolone. Nigdy w życiu i po naszych trupach itd.

13.03.2019, 17:15

Makabryła.
W sam raz dla fanów Isaury.

13.03.2019, 17:05

Oczywiście wszyscy "zieloni" milczą w tej sprawie, bo nie mieli interesu w protestowaniu przeciwko niszczeniu Puszczy Noteckiej.

13.03.2019, 17:04

Skandal! Zamiast postawic jakas wielka zelbetowa bryle, buduja z takiej zwyczajnej cegly i w dodatku w takim niemodnym stylu. I jeszcze z tego kurniczka chca zrobic budynek wielorodzinny. Co za czasy nastaly :-)

13.03.2019, 15:57

bardzo ładny

13.03.2019, 12:45

Uwazam,ze skandalem jest wydanie zgody na budowe w Puszczy Noteckiej,na jakikolwiek obiekt,a w tym przypadku takiego okropnego brzydactwa,pod plaszczykiem,budynku mieszkalnego wielorodzinnego do 15 kondygnacji,i wysokosci 50 m. Decydenci,ktorzy wydali na ten obiekt zezwolenie,powinni byc pociagnieci do odpowiedzialnosci dyscyplinarnej,a takze karnej... Ale znajac zycie...,to wszystko zostalo zamiecione pod dywan...,gdyz w naszym kraju sa rowni...,rowniejsi... Swiadczy to,ze w naszym panstwie,w dalszym ciagu panuje chaos,i anarchia... Panstwo jest nadal teoretyczne...,i mimo reform...,nie wydolne prawnie...,a Min.Sprawidliwosci,a jednoczsnie Prokurator Generalny spi...,albo udaje,ze nic sie nie stalo...

13.03.2019, 12:03

Były radny Dopiewa też tam robi?
Z łask wyborcy dopiewskiego wypadł ostatnio radny, który pilotował interesy developera budującego zamek, w RG Dopiewo. Tak skutecznie, że sam stał się developerem.Cicho o nim ostatnio-pewnie zaszył się w puszczy. Tak ładnie ustawiał plany miejscowe.

13.03.2019, 11:53

RDOŚ w Poznaniu kontroluje budowę pomnika niekompetencji byłej dyrektor RDOŚ w Poznaniu?To ładne. Gdzieś wcięło p.Dąbkowskiego , który twierdził, że wszystko jest dobrze, a nawet lepiej.Czyżby zatrudnił się na budowie?
Za co biedaki budują, kiedy wójt Dopiewa rozkłada im podatki na raty?
Co słychać u słynnego profesora, który się udzielał za siano dla koni?

13.03.2019, 11:40

Na pewno ożywi region turystycznie. Skorzystają ci którzy skorzystać będą chcieli, a pisowskie zawistne ścierwa będą psioczyć na wszystkich, bo wg nich tylko kościół katolicki z siedzibą w Watykanie może okazałe budowle stawiać, żeby te ścierwa ludzkie mogły się gdzieś modlić o klęski
dla sąsiada.

13.03.2019, 11:27

jeszcze tego nie rozebrali? to po co była ta cała burza medialna z wykryciem szwindla?

13.03.2019, 11:07

Motłochowi się spodoba. Motłoch bardzo lubi jak jego Pan żyje dostatnio, bo wtedy może coś spadnie z jego stołu, jak nie przymierzając "pincet na każde".

13.03.2019, 10:59

masz kase robisz co chcesz w tym katolistanie.
a biednego skasują na przejściu dla pieszych.
gdzie wolność?